Home  /  Zápasy  /  Tackle Muži  /  Soutěž mužů 2017  /  Bitters liga 2017  /  Zápasy a pořadí
Všechny soutěže

Detail zápasu

Ostrava Steelers
25 : 14
Pardubice Stallions Pardubice Stallions
Q1 Q2 Q3 Q4
STE 0 10 9 6
STA 7 0 7 0
Statistiky

Datum: 23.4.2017 v 15:00
Počasí: Intenzivní přeháňky, 5°C
Počet diváků: 186
Rozhodčí: Radek Janhuba (R), Václav Kriesman (U), Tomáš Frehar (HL), Filip Malý (LJ), Pavel Šimon (BJ)
 

Scoring summary
1.čtvrtina
Pardubice Stallions TD - 0:7 - Jan Horáček, 3y pass od Reginald Langford (Jan Louženský kick); 2:09
2.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 7:7 - Dominik Dvorský, 3y run (Jiří Šimečka kick); 10:37
Ostrava Steelers FG - 10:7 - Jiří Šimečka, 21y; 3:20
3.čtvrtina
Ostrava Steelers TD - 16:7 - Dominik Dvorský, 60y run (kick neúspěšný); 8:23
Pardubice Stallions TD - 16:14 - Reginald Langford, 11y run (Jan Louženský kick); 6:07
Ostrava Steelers FG - 19:14 - Jiří Šimečka, 33y; 1:33
4.čtvrtina
Ostrava Steelers FG - 22:14 - Jiří Šimečka, 20y; 8:28
Ostrava Steelers FG - 25:14 - Jiří Šimečka, 32y; 5:54
Komentář k zápasu

Při mrazivém aprílovém počasí se potkaly na ostravské trávě dva týmy, které ješte před dvěma lety bojovaly ve druhé lize. Nyní se z nich staly černí koně Bitters ligy. Ostrava Steelers hostila Pardubice Stallions. Podle tipovací soutěže Pick’em věřila česká fotbalová veřejnost Stallionům (72%).

Na obou stranách se objevily dvě americké posily. Stallions sázejí na spolupráci obou "importů" v útoku, Steelers rozdělili své zámořské akvizice na obě strany míče. A i dnes se ukázalo, že zejména v obraně se přítomnost hrajícího coache Steelers zasloužila o skok o několik úrovní vzhůru. Necelých 200 diváků, kteří přes nesportovní počasí na stadion dorazili, tak mohli sledovat střet výborného útoku Stallions s kvalitní obranou Steelers.

Stallions vyhráli los a zvolili si příjem. Jejich první útočné snažení však narazilo na ocelovou obranu. Lépe se vedlo útoku Steelers, který se posouval svou hlavní zbraní, a to po zemi. V redzóně však ostravský útok narazil na svou letošní slabinu, opět nebyl schopen skórovat touchdown a navíc odevzdal míč svému soupeři. V první čtvrtině se tak z jediného touchdownu radovali hráči Stallions. To když našel Reginald Langford v endzóně Steelers přesným passem Jana Horáčka.

Druhá čtvrtina už rozveselila i domácí publikum, když endzónu Stallions našel, kdo jiný než Dominik Dvorský. Vyrovnaný stav vydržel až do samotného závěru prvního poločasu, kdy se do těsného vedení dostal tým Steelers úspěšným field goalem Jiřího Šimečky.

Druhý poločas začal útok Steelers tím, co umí asi nejlépe - otevřít cestu pro Dominika Dvorského přes první obranou linii soupeře a potom už jen sledovat jak Dvorský nechá všechny soupeře za svými zády. Dvorský si připsal 60yardový touchdown, kterým Steelers odskočili na 16:7.

Stallions však nesložili zbraně a ukázali, že disponují jedním z nejlepších útoků v lize. Dlouhý drive zakončil quarterback Langford 11 yardovým během do enzóny Steelers. Langford byl celý zápas pod vydatným tlakem defenzivní lajny Steelers, ale tentokrát se mu podařilo prokličkovat až pro touchdown.

Pak už ale úřadovaly pouze obě obrany a ze spousty fumblů a interceptionů, které lze přičíst i nepříznivým povětrnostním podmínkám, profitoval pouze ostravský kicker Jiří Šimečka. Ten proměnil hned tři field goaly a stanovil konečné skóre na 25:14.

Stallions si příští víkend odpočnou, Steelers vyráží do Prahy, kde se utkají s Lions.

Autor článku: Jan Klimeš
Autor fotografie k článku: Jakub Hřib 

Fotografie ze zápasu