Home  /  Fanzóna  /  Bitters index

Bitters indexPRAVIDLA BITTERS INDEXU

1) Průměr diváků na domácích zápasech
Průměr počet diváků z domácích zápasů, který je uveden v zápise o zápase. Do indexu se započítávají pouze zápasy základní části.

2) Nárůst fanoušků na Facebooku
Sledujeme nárůst fanoušků týmu na oficiálním facebookovém profilu.  Příklad, klub X měl na začátku 3 000 fanoušků a podařilo  se mu v průběhu sezóny dosáhnout 3 400 fanoušků - jeho výsledek by tedy byl 400 fanoušků. Nárůst fanoušků sledujeme od 1.3. do konce základní části.

3) Poteče krev!
Charitativní akce darování krve.  Pro uznání darování platí stejná pravidla, která již v projektu Poteče krev platí. Výjimku tvoří pravidlo, kdy se do fanouškovského indexu nepočítají hráči zapsaní na sezónní soupisce. V případě, že klub nebude mít v této kategorii žádný výsledek, bude mu připsáno poslední místo. Tato Kategorie se započítává do indexu v časovém období od 1.3. Dřívější odběry nelze započítávat do indexu.
Jak na to?
1. Darujte krev, plazmu nebo se zapiš do registru Dárce kostní dřeně
2. Vyfoťte potvrzení o dárcovství a pošlete jej na potecekrev@email.cz Jako potvrzení pro zápis do registru dárce kostní dřeně je kartička dárců kterou obdržíte po zápisu do registru. Za odběr krve dáváme 1 bod, za plazmu 3 body a za zápis do registru dárců kostní dřeně přidělujeme 10 bodů.
3. Pokud na potvrzení nebude odebrané množství tak automaticky počítáme 650 ml
4. Zároveň můžete poslat fotografie z darování (ideálně ve vašich fotbalových dresech a oblečení) – rádi je zveřejníme, nebo tyto fotky můžete rovnou k nám na faceebook nasdílet sami.

Výsledky

Průběžné pořadí všech tří částí budeme sledovat průběžně a celkově. Týdně budeme především sledovat změny v pořadí (power ranking). Sledovat budeme tzv. Bitters index. Vítěz sledované kategorie je v indexu číslo 1., druhý číslo 2., atd.. Celkový Bitters index je složen ze součtu indexů všech tří kategorií (návštěvnost, fanoušci FB, Poteče krev). Vítězem je tým s nejnižším indexem. V rámci vyrovnání lig se budou týmům z nižší lig odečítat z indexu body za každou nižší ligu.

Příklad: Třetiligový tým je v indexu 8., (osmý tým v návštěvnosti), 2. (druhý tým v nárůstu fanoušků na FB) a 22. (dvacátýdruhý v Poteče krev). Za třetí ligu se mu odečítají dva body, takže po přepočtu handicapu je v ratingu 6., 1. a 20 (nejnižší možné číslo je 1). V celkovém indexu tak má index 27 (6+1+20).