Home  /   Historie  /  Síň slávy ČAAF

Síň slávy ČAAF

Síň slávy ČAAF

Síň slávy ČAAF je ocenění za dlouhodobý přínos amerického fotbalu v Česku. Každý rok jsou uvedeni do síně dva noví členové. Nové členy vybírají současní členové a potvrzuje Předsednictvo ČAAF.

Ročník 2020


Ondřej Cvejn

Ondřej Cvejn byl iniciátorem založení České asociace amerického fotbalu v roce 1993 a stal se jejím prvním prezidentem (1993-1998). Zároveň byl prezidentem a hráčem klubu Prague Panthers v rozpětí 1993-2006. Spolu s dalšími tak byl od prvopočátku u významných okamžiků amerického fotbalu v Česku.

 

 


Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček byl u vzniku Pilsen Patriots a stál za rozvojem klubu. Po ukončení herních aktivit působil v klubu jako předseda a zároveň i jako trenér flagu U15. V klubu stále působí jako sekretář.

 

 


Ročník 2019


David Dobiáš

David Dobiáš hrál od roku 1997 za Příbram Rams (následně Bobcats), kde vydržel jako aktivní hráč a později jako hrající trenér až do roku 2013. Po skončení aktivní hráčské kariéry se jako trenér dostal s Bobcats dvakrát v řadě do Czech Bowlu (2014, 2015). V klubu zároveň působil i jako prezident. V roce 2002 byl u založení juniorského týmu Příbrami, se kterým v roce 2005 vyhrál titul. Dobiáš dlouhodobě působí u reprezentačního týmu jako poziční trenér (DL).

 

 


Jaroslav Bojarský

První sezonu odehrál Jaroslav Bojarský v roce 1993 za Prague Panthers, kde hrál až do roku 1999. Následně byl spoluzakladatelem Pardubic Stallions, kteří vznikli v roce 2003. Bojarský působil v Pardubicích do roku 2006. Na konci roku 2006 založil Trutnov Rangers, kde je dosud hrajícím trenérem a manažerem.

 

 

Ročník 2018


Filip Hobza

Filip Hobza působí u fotbalu od jeho začátku. V roce 1993 pomáhal Prague Panthers s pořádáním domácích zápasů. Od roku 1998 působí nepřetržitě jako předseda ČAAF. Hobza pomohl dostat tento sport ze skromných začátků až do současné podoby.

 

 


Jan Vrba 

Jan Vrba hrál za Prague Panthers od roku 1992 do 2012. Získal 12 titulů mistra České republiky, v roce 2009 vyhrál EFAF Cup. Většinu kariéry hrál na pozici receivera, poslední čtyři sezóny odehrál jako running back. Po ukončení hráčské kariéry se věnoval trénování. V národním týmu působil Vrba jako poziční trenér pod Danielem Leškem.

 

 

Ročník 2017


Vlastimil Tománek

Vlastimil Tománek byl jeden z prvních, kdo vlastnil výstroj na americký fotbal. Svou postavou a rychlostí byl předurčen na pozici receivera a tam byl v základní sestavě až do roku 2003, kdy se rozhodl ukončit kariéru a uvolnit místo mladším, svým synům. Do té doby získal spolu s Prague Panthers 8 titulů mistra České republiky, v roce 1995 vyhrál German Bowl Ost. V roce 1999 hrál čtvrtfinále Eurobowlu v Braunschweigu. I po ukončení kariéry zůstal u klubu a Prague Panthers mu mohou děkovat za založení juniorského týmu. V roli trenéra a manažera získal tři juniorské tituly. V klubu, nyní již Prague Black Panthers, je aktivní dodnes v roli trenéra juniorského a ženského týmu.


David Mynář

Americký fotbal začal hrát v klubu Brno Alligators v roce 1994 na pozici QB. Od roku 1995 změnil post na TE. V roce 1998 odjel na studijní stáž do Finska, kde začal hrát za tým Helsinki Roosters, se kterým se stal 2x mistrem Finska. Do Alligators se vrátil v roce 2000. V letech 2001 a 2002 Vicemistr ČR, Brno Alligators. V roce 2003 se stal členem národního týmu ČR, kde byl i jedním z kapitánů. Na Mistrovství Evropy skupiny C byl na pozici TE zvolen do All-Star týmu. I nadále se podílí na rozvoji amerického fotbalu a klubu Brno Alligators.Ročník 2016


Jiří Šimkovič

Jiří Šimkovič byl v roce 1994 u zrodu amerického fotbalu v Ostravě. Byl u všech velkých úspěchů Steelers, včetně mistrovského titulu v roce 1997. V roce 2010 pomohl vrátit fotbal do Ostravy, tentokrát již z pozice trenéra. Šimkovič také oblékl dres české reprezentace na pozici defenzivního lajnmena.

 

 


Jan Štaidl
Jan Štaidl začal s americkým fotbalem v roce 1997 a o rok později slavil s Prague Lions mistrovský titul. Svými výkony se dostal do týmu GFL2, Franken Knights. Po ukončení aktivní kariéry převzal manažerskou pozici v Prague Lions.
 

Ročník 2015


Martin Kocián

Martin Kocián je trenér, který již od devadesátých let působil v Prague Lions. Jediný český profesionální trenér má ve svém CV zapsány top týmy GFL (nejvyšší německá liga) Berlin Adler a Dresden Monarchs, má aktivní trenérské zkušenosti z USA, jako head coach vedl českou a poté i slovenskou reprezentaci. Od sezóny 2015 působí v Graz Giants, tradičním účastníkovi AFL (rakouská nejvyšší soutěž). Od sezóny 2016 je v tomto týmu jako hlavní trenér.

 

 

 
Zbyněk Zelinka

Zbyněk Zelinka je spoluzakladatel České asociace amerického fotbalu, který se podílel velkou měrou na vzniku a rozvoji amerického fotbalu v Brně a na celé Moravě. Je spoluzakladatelem klubu Brno Alligators, ve kterém hrál a funguje v něm od začátku devadesátých let až do současnosti jako manažer klubu. Bez nadsázky lze říct, že je duší, mozkem i rukama nejstaršího moravského klubu. Dlouhodobě působil i jako místopředseda ČAAF a  člen Rady.Ročník 2014


Daniel Krejbich

Začal s americkým fotbalem ještě v době, kdy se hrálo bez helem a ramen. Možná proto pak ve výstroji vynikal svojí tvrdostí. Krejbich začínal na pozici quarterbacka, brzy se však našel jako linebacker. Patřil mezi nelepší linebackery, kteří v Česku hráli a po zásluze za to sbíral ocenění. Respekt soupeřů měl i v rakouské AFL. Krejbich byl stavebním pilířem obrany Prague Panthers, následně Black Panthers a samozřejmě i národního týmu. Po skončení své bohaté kariéry (16 titulů mistra ČR) se začal věnovat trénování svých nástupců.

 


David Krejbich

Začal s americkým fotbalem se svým bratrem, Danielem. Vynikal tvrdostí a  zvláště jeho souboje na trénincích se svým bratrem byli někdy až za hranicí. Začínal na pozici fullbacka, kde dělal vrásky nejen obráncům v české lize, ale hlavně na evropských trávnících. Později přešel do ofenzivní llajny, kde opět dominoval. Byl to stavební kámen Prague Panthers, později PBP, ale i národního týmu. Už během hráčské kariéry se začal angažovat ve vedení klubu, kde jako viceprezident a manažer klubu působil.