Home  /  Zprávy  /  Berlin Adler (jun) - Česko (jun) 14:0

Berlin Adler (jun) - Česko (jun) 14:0

(po) 15. březen 2010, Michal Rosíval
Juniorský národní tým má za sebou první vážnější zkoušku. Na cestu do Berlína se v neděli ráno vydalo 44 mladých reprezentantů, kteří absolvovali několik společných víkendových soustředění.
Ačkoliv téměř celou cestu pršelo, při příjezdu na stadion to vypadalo, že nás čeká celkem slušné fotbalové počasí. Teplota několik stupňů nad nulou a občas se i podařilo zahlédnout i něco, co připomínalo slunce. Naše radost ale netrvala dlouho, již před samotným začátkem zápasu se začalo citelně ochlazovat, což dokazovala pára odcházející od úst. Během prvního poločasu se začal zvedat vítr a k tomu se přidal déšť. Po příchodu ze šatny k druhému poločasu na nás již čekal příval krup, který během 3. čtvrtiny přešel v husté sněžení, které v podstatě neustalo do doby, než jsme opustili „německý vzdušný prostor“. Za těchto povětrnostních podmínek jsme nastoupili zpáteční cestu, která díky tomu trvala neobvykle dlouho.
Ale teď k zápasu samotnému. Do zápasu jsme vstoupili poněkud nervózně, přeci jenom proti nám stál úřadující německý šampión a Německo je stávajícím mistrem Evropy, což se odrazilo hned v prvním drivu, kdy jsme naší nesoustředěností dovolili Berlínu skórovat. Poté, co jsme se uklidnili a vrátili k nacvičenému způsobu hry, se naše obranná činnost výrazně zlepšila a v podstatě jsme byli schopni udržet útok Adler na uzdě. Hra našeho útoku probíhala převážně po zemi, což je věc, na které musíme zapracovat, tak aby se vyrovnal poměr yardů získaných po zemi a vzduchem. Nicméně na útoku byla vidět vzestupná tendence a s každým novým drivem získávala naše offense na jistotě a nebezpečnosti a v druhé části zápasu ohrožovala berlínskou endzónu. Hra special týmů byla, až na jeden nepovedený punt proti větru, uspokojivá a dávala nám šanci na obrat v zápase. Tato šance se zhatila při poslední drivu Adler, kdy přidali ještě jeden touchdown.
Celkově můžeme říct, že juniorská reprezentace v Německu ostudu rozhodně neudělala a může teď navázat na zkušenosti a informace z tohoto testu ve své další přípravě na kvalifikační zápas v Itálii.
Nyní je naplánováno ještě jedno víkendové soustředění a pak již odjezd na utkání pravdy do Bolzana.