Home  /  Zprávy  /  ME 2009 - Rakousko-Dánsko 42:0

ME 2009 - Rakousko-Dánsko 42:0

(pá) 28. srpen 2009, Michal Rosíval
Ve finále mistroství domácí Rakousko s přehledem porazilo Dánsko, přemožitele českého týmu. Zápas se odehrál za velmi špatných podmínek a těsně po záhájení musel být dokonce na dobrou půlhodinku kvůli bouřce přerušen. V turnaji neporažené Rakousko (s celkovým skóre 146:3) postoupilo do nejvyšší skupiny systému evropských mistrovství, které se uskuteční příští rok ve Frankfurtu v Německu. Soupeřem naších jižních sousedů budou domácí Němci a Finové. Druhou tříčlennou skupinu tvoří Francie, Británie a Švédsko.
Po finále byly vyhlášeni užiteční a nejužitečnější hráči. Mezi All-stars tým útoku se dostali i dva čeští linemani - Jakub Krlík a Josef Houška a runningback Martin Dlouhý. Dlouhý trochu vyfoukl nominaci Ondřeji Víškovi, který český útok táhl přes hřiště, ale na krátké touchdowny se posílal Dlouhý, takže TDs yardy převážily. Dva Češi se dostali i do ideální sestavy obrany - LB Jan Šimánek a CB Petr Švanda. Extra cenu pro nejlepšího returnera pak, zjevně zásluhou touchdown returnu v zápase o bronz, Stanislav Jantoš.
Jantoš byl současně vyhlášen jako MVP malého finále. Organizátoři si patrně řekli, že Jantošovo eso (TD return) jsou víc než Šimánkova nízká trojice (10.5 tacklu z pozice víceméně nickela). Inu nejen české finálové zápasy provázejí podivuhodná vyhlašování MVP a kdo dá touchdown, má všechny trumfy:-)