Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Ostrava Steelers 21:14

Brno Alligators - Ostrava Steelers 21:14

(po) 18. červen 2012, Michal Rosíval

Brno Alligators - Ostrava Steelers 21:14

Alligators na třetí pokus zlomili minisérii proher v těsných zápasech a pro prohrách se Stallions a Giants v bitvě o neoficiálního mistra Moravy porazili Steelers. Tím si zajistili první místo v subdivizi A2 a ve čtvrtfinále narazí na Lions. Steelers musí ke čtvrtfinále do Polska.
Mimochodem, teprvé podruhé za posledních 10 let se v nejvyšší soutěži dospělých přihodilo, že by se tři týmy porazily navzájem. Letos se to "povedlo" Brnu, Ostravě a Pardubicích a tyto tři týmy skončily na shodné bilanci 4-2 (pokud Brnu a Ostravě "umažeme" zápasy proti A1, které Pardubice nehrály). Kdyby tato trojice byla v jedné subdivizi, byla by seřazena v pořadí Steelers-Alligators-Stallions, protože ve prospěch Ocelářů by rozhodla relativně vysoká výhra proti Hřebcům.

Co zápas znamená pro playoffs? Ve čtvrtfinále se potkají tyto dvojice: v sobotu 30.6. Prague Lions s Brno Alligators, o den později Wrocław Giants přivítají Ostravu Steelers.
Mírně naznačit však lze i program semifinále. Již delší dobu je dané, že Prague Black Hawks budou hrát v sobotu 7.7. a o den později Prague Panthers. Oba tyto týmy budou hrát doma. Koho budou mít za soupeře samozřejmě určí až čtvrtfinále, nicméně nyní nelze říct ani která dvojice míří na koho. Nicméně zcela záhadou složení semifinále  není. Podstatný pro určení semifinálových dvojic bude zápas Giants-Steelers. Pokud vyhrají Giants, tak budou hrát s Panthers a vítěz zápasu Lions-Alligators bude hrát proti Black Hawks. Pokud ale v Polsku vyhrají Steelers, tak v semifinále budou hrát s Black Hawks a vítěz oranžovozeleného duelu narazí na Panthers.

Scoring summary
1.čtvrtina
ALL - Safety - 2-0; 3:08
2.čtvrtina
STE - TD - 2-7 - Michal Kielor, 3y run (Daniel Merta kick); 7:14
3.čtvrtina
ALL - TD - 8-7 - Lukáš Bowyer, 8y run (2pt run neúspěšný); 6:29
ALL - TD - 14-7 - Martin Dlouhý, 18y run (kick Martina Hermana neúspěšný); 0:05
4.čtvrtina
ALL - TD - 21-7 - Tomáš Fortelný, 20y run (Martin Herman kick); 3:29
STE - TD - 21-14 - Jan Fojtík, 57y pass od Alana Kosniovského (Daniel Merta kick); 2:37

Diváků: 100
Rozhodčí: Gazdík, Dvořáček, Haza, Rybář, Martinček, Bouzek
Počasí: Jasno, 32°C

Foto: Long Ngyuen