Home  /  Zprávy  /  Panthers budou v AFL hrát i příští rok

Panthers budou v AFL hrát i příští rok

(čt) 25. listopad 2010, Michal Rosíval
Prague Panthers příští rok plánují opět svůj trojboj, vedle české ligy a EFL budou hrát i rakouskou nejvyšší soutěž. AFL bude mít stejné složení jako letos i stejný systém. Soupeři byli určeni přehozením domácího prostředí zápasů z letošního roku a pořadí zápasů bude víceméně opačné než letos. Do Prahy tak tentokrát přijedou Raiders, Vikings a Bulls. Ani letos se Panteři v AFL nepotkají s Dragons, potkají se ale v rámci EFL.Kvůli mistrovství světa soutěž začne i skončí dříve než letos. První hrací den je 19.března, finále bude ve čtvrtek 23.června. Čtvrtek je rakouský státní svátek, takže termín problém není, ale následuje po Eurobowlu, takže tým hrající obě finále bude mít velmi perných pár dní.
Přesné pořadí zápasů Panthers je následující (datum odpovídá sobotě): Carinthian Black Lions (19.března), Vienna Vikings (26.března), Tirol Raiders (9.dubna), St.Pölten Invaders (16.dubna), Salzburg Bulls (30.dubna), Graz Giants (21.května). Semifinále následuje 11.června a konečně finále již zmíněného 23.června. Austrian Bowl XXVI je naplánovaný jako generálka přes MS na největší stadion v Rakousku, tedy do Prateru, kam se vejde až 50 tisíc lidí.
Rakouské playoffs zažívá novinku - pod heslem "každý by měl hrát nějaké finále" postupuje čtveřice nejlepších do bojů o Austrian Bowl, ale sezóna neskončí ani týmům na pátém až osmém místě. Ty si zahrají o "Austian Cup", jehož semifinále a finále má stejné termíny jako Bowl  finále pravděpodobně i stejné místo pořádání. Panthers tak mají hned dvojí šanci zahrát si na velkém stadioně, byť asi ne nutně před velkou návštěvou.
Zeměstřesení zažívají nižší rakouské soutěže. V division I bude hrát šest týmů rozdělených do dvou regionálních skupin East a West, které by se ale klidně mohly jmenovat i Wien a Tirol. Skutečnou revolucí je pak nová Division II. Tu bude hrát 15 týmů rozdělených do čtyř skupin. Mezi účastníky je pět "béček" (dvě hrají v Div I) a dva zahraniční účastníci. Zagreb bude rakouskou soutěž hrát i za podmínky, že všechny zápasy budou hrát venku, další tým z Budapešti, Hurricanes, pak z nějakého důvodu odmítá fungující domácí soutěž. Hurricanes zjišťovali i podmínky účasti v české lize, ale nakonec asi usoudili, že do Vídně je to přece jen blíž než do Prahy