Home  /  Zprávy  /  Letem světem 14/2012

Letem světem 14/2012

(po) 18. červen 2012, Michal Rosíval

Německo
Kiel Baltic Hurricanes - Dresden Monarchs 42:16
Rhein-Neckar Bandits - Marburg Mercenaries 34:27
Wiesbaden Phantoms - Franken Knights 46:49
Stuttgart Scorpions - Munich Cowboys 34:34
Berlin Rebels - Hamburg Blue Devils 39:0
Düsseldorf Panther - Braunschweig FFC 41:20
V čele severní divize jsou neporažení Kiel a Berlin Adler. Na vyrovnanějším jihu mají nejlepší bilanci obhájci ze Sch.Hallu, kteří ze čtyř zápasů vyhráli třikrát. Třetí vydání pořadu České televize Touchdown vám přineslo pohled na "život" dvou českých hráčů v Drážďanech. Pakliže v pořadu zazněl jednoznačný cíl pro Monarchs a to finále, tak u Labe budou muset pořádně přidat, protože nyní jsou s bilancí 2-3 dokonce mimo postup do čtvrtfinále.

Polsko
Poznań Kozły - Gdynia Seahawks 0:41
Warsaw Eagles - Silesia Rebels 38:0
Wrocław Devils - Kraków Tigers 20:0
Konečné pořadí po základní části: Seahawks 9-1, Eagles 8-2, Devils 7-3, Rebels 3-7, Kozly 2-8, Tigers 1-9. Poslední kolo na pořadí vůbec nic nezměnilo a postupující čtveřice zůstala nezměněna. zatímco Seahawks by doma na "dálném severu" neměli mít s postupem do finále problém (Rebels letos dvakrát porazili při skóre 110:19), druhé semifinále je otevřené, protože Eagles si s Devils letos rozdělili po jedné výhře. Shodou okolností se stejná dvojice v semifinále potkává potřetí v řadě, vloni i předloni postoupili Devils, vždy ale hráli doma. Výhru týmu z hlavního města si v koutku duše možná přeje i vedení polské asociace, neboť finále na obrovském stadionu s týmy sídlícími 400 kilometrů od Varšavy by mohlo být problémem...

EFL
Tirol Raiders - Calanda Broncos 3:35
Vienna Vikings - Berlin Adler 34:7
Že Broncos vyhrají v Innsbrucku by samo o sobě bylo docela velké překvapení, nicméně že Raiders naprosto deklasují a celý druhý poločas se bude jenom dohrávat, to je naprostá senzace a skutečně jedno z největších evropských překvapení posledních let. Innsbrucku se navíc zranil quarterback Kyle Callahan, což by mohlo mít pro Raiders mít velmi nepříjemný dopad i pro rakouskou ligu, kde už teď o víkendu přivítají v souboji o první místo Vikings.
Ti do Eurobowlu postoupili naopak bez problémů a Berlínu vrátili prohru z finále v roce 2010. Kde se Eurobowl bude hrát je zatím nejasné. Chce se říct, že "ve Vídni jako vždycky", ale při síle švýcarských peněz je možné vše.

EFAF Cup
Triangle Razorbacks - Grenoble Centaures 36:20
Sollerod Gold Diggers - Amiens Spartiates 42:41
Přemožitel Black Hawks, dánský Sollerod postoupil do finále EFAF Cupu. V něm se střetne s Trianglem z... Dánska. Dánsko tedy bere Evropu útokem, letos na klubové scéně, příští rok budou chtít totéž dokázat na úrovni reprezentační.
Mimochodem, v dánské lize jsou Razorbacks po šesti kolech neporažení, ale Gold Diggers už jednu porážku mají - doma prohráli vysoko s Copenhagen Towers, takže Dánsko má ty silné týmy přinejmenším tři...