Home  /  Zprávy  /  Přijď si ulovit svého Mamuta (představení týmů z Přerova a Chotěboře)

Přijď si ulovit svého Mamuta (představení týmů z Přerova a Chotěboře)

(út) 26. červen 2012, Michal Rosíval

Při pohledu na mapu týmů fotbalu v Česku bylo již delší dobu patrné, že se fotbal uchytil ve všech regionech se dvěmi výjimkami a to Vysočina a střední Morava. Zatímco Jihlavsko je i nadále fotbalovým bohem zapomenuté, na Hanou si vzpomněl. Přesněji řečeno, naznačil Davidu Novotnému, nyní hráči Black Hawks a dříve Lions, že má nejvyšší čas usadit se a má to udělat tam, kde je doma, tzn. v Přerově. Jak už to tak bývá, nejprve musel pro fotbal (což ale vzhledem ke kráse tohoto sportu nebyl žádný problém) nadchnout své kamárady a postupně se přidávali další. Nyní se však tato skupina rozhodla udělat další, pro tým rozhodující krok. V nejbližším období by Mamuti chtěli nakoupit výstroje a pokud možno se rozrůst ze současného počtu asi 20 hráčů.
Mammoths (mimochodem jejich název místo nejrůznějších forem válečníků nebo pekelníků z poslední doby celkem mile odkazuje na historii regionu) jsou tak trochu poplatní svému názvu a rozhodně nejde o partičku náctiletých, ale překvapivě o nadšené muže, takže pokud jste z regionu a máte o fotbal zájem, tak bez ohledu na svůj věk nemusíte mít obavu, že byste do týmu nezapadli.
Na týmovém ustavujícím setkání vedení před hráče nestavělo vzdušné zámky a neslibovalo jim hned hromadu zápasů (možná se dá říct, že se tým zformoval ve vhodnou dobu, takže hráči ani nemohou mít nutkání se ihned někam přihlašovat). Na podzim by Mammoths rádi chtěli intenzivní soustředění, kde jim zkušení hráči vysvětlí základy fotbalu a do konce roku by to Přerovští chtěli rozvíjet. Pokud to dobře půjde, tak cílem jsou přátelské zápasy na jaře roku 2013. Pouze v případě velmi dobré situace by se tým chtěl přihlašovat do nějaké soutěže, protože pravděpodobně vzhledem k životním zkušenostem všech zainteresovaných se drží hesla alespoň dvakrát měř, než zkusíš řezat. Na druhou stranu, právě tento spíše zdrženlivý postoj by mohl znamenat, že se Přerov příští rok do soutěže přihlásí a nebude mu to činit žádné problémy. Do ČAAF by Mammoths chtěli vstoupit na nejbližším zasedání a již nyní si chtějí začít vyřizovat veškeré "papíry", aby nemuseli jít cestou výjimek, nejistoty apod.
A propos Přerov... Přerov má skvělou strategickou polohu, kdy poměrná velká sídla jako Prostějov, Olomouc, Hranice nebo Kroměříž nejsou vzdáleny více nez 30 kilometrů a i Zlín je "pouze" 40 kilometrů, což není nepřekonatelná vzdálenost.

Takže, Středomoravané, přijďte si ulovit svého Mamuta. Avšak pozor, každý, kdo nějakého uloví, se sám stane Mamutem!

Web
Facebook
Email
Tréninky v pondělí a čtvrtek večer v Alšově ulici v Přerově.


Vpravo trenér David Novotný, vlevo "funkcionáři", mezi nimi již polapení Mamuti.


Po zveřejnění článku se ozvali zástupci týmu z posledního volného místa na fotbalové mapě, tedy z Vysočiny, konkrétně z Chotěboře.
Kontakty na Chotěboř Gladiators
Web
Facebook
Email
Tréninky ve středu a sobotu na ZŠ Smetanova v Chotěboři.