Home  /  Zprávy  /  Letem světem 17/2011

Letem světem 17/2011

(út) 28. červen 2011, Michal Rosíval
Rakousko (Austrian Bowl XXVII)
Tirol Raiders - Vienna Vikings 23:13
V očekávaném finále, který pro rakouský svaz sloužil jako generálka na finále mistrovství světa, začali lépe Raiders a svůj náskok si drželi celý zápas. Po vyloučení Floriana Greina v druhé čtvrtině stál útok Raiders na Talibu Wiseovi a ten hrál fantasticky. Raiders dali tři touchdowny, všechny dal Wise a tím si zajistil cenu pro MVP. Zápas byl jako závod formule 1 - Vikings jezdili za Innsbruckem, dokázali se mu přibližovat, ale nedokázali ho předjet. Naopak, na delších rovinkách Raiders poodjížděli. Útok Raiders prostě působil hrozivěji, zatímco Vikings se prosadit nedokázali a nic na tom nezměnil ani famózní touchdown Chauncey Calhouna, který 27yardový pass zpracoval jednou rukou a letmo.
Ve druhém poločase, který se hrál za skutečně velmi hustého deště, ale Vikings o něco lépe vypadali a po fumblu Wisea poblíž endzóny Vikings dostali osm minut před koncem před koncem míč za stavu 13:20. Svůj drajv ale dotáhli jen na vlastních 45 yardů, kde před nimi byl 4.down a dva yardy k překonání. Ačkoliv do konce zbývaly jen dvě minuty, tak zvolili punt. Tím sice Innsbruck posunuli o 35 yardů blíže k vlastní endzone, ale pořád platilo, že je defense musí bezpodmínečně zastavit. To se zdařilo jen částečně - nepadl vítězný touchdown, ale polovítězný field goal. Desetibodovou ztrátu už Vikings během minuty nedokázali zvládnout ani náznakem a Raiders tak mohli stavit vítězný double - minulou sobotu vyhráli Eurobowl, o pět dní později i Austrian Bowl.
Mimochodem, oba tyto týmy hráli na začátku sezóny i v Praze... Další "výjevy" ze zápasu a kolem něj včetně fotografií
 
Stav před stadionem něco přes hodinu před zápasem. Koupit si vstupenky v předprodeji se nyní jevilo jako lepší myšlenka. Pro příchozí diváky byly připraveny i různé atrakce a předzápasový program tak byl soustředěn převážně vně zdí stadionu.
 
VIP prostory. Vstupenky sem přišla případné platící na 180 euro. K dispozici bylo několik barů s konzumací v ceně. VIP prostor byl otevřený před zápasem, v poločase a ještě dlouho po zápase. A stále byl dostatek všeho.
VIP část hlediště byla zaplněna poměrně hojně a na rozdíl od zbytku stadionu, kde měli jasnou převahu fanoušci Vikings, tak ve VIP části to bylo docela vyrovnané. Nejnáruživější fanynkou Raiders byla jejich prezidentka Elisabeth Swarovski.
 
Myslelo se na vše - ani vstupní pásky nebyly obyčejné...
 
Pořadatelé bavení diváků nesvěřili "externistům", ale prověřeným a zkušeným komentátorům, kteří diváky oslovovali jak ve věcech se hrou spojených, tak i během přestávek, předávání cen a podobně. Vpravo je Michael Holub, který moderuje domácí zápasy Vikings, jeho kolegou byl moderátor zápasů Raiders.
 
Warmup. Raiders z hřiště odešli 40 minut před kickoffem, Vikings 30 a Peter Kramberer (jejich kicker) zůstal na hřišti ještě o pár minut déle.
 
Hned po warmupu začala oficiální část. Oceněním pro MVPs sezóny. Za útok cenu přebral Florian Grein (uprostřed), za obranu John Clements (vpravo) a třetí oceněným byl Laurinho Walch s cenou pro nejlešího mladého hráče.
 
Po nich již začal nástup účastníků. Nejprve vlajky (uprostřed rakouská a dále vlajky Vídně a Innsbrucku), po nich rozhodčí.
 
A týmy. Ale (i) v Rakousku mají určité zlozvyky jako nastoupení týmu ala kopaná nebo slavnostní výkop ala kopaná...
 
Kromě hráčů se o zábavu celý zápas, tedy vlastně jen první poločas, protože v druhém poločase to již kvůli počasí nešlo, staralo několik skupin cheerleaders, který se postupně točily před jednotlivými sektory. Na snímku je "áčko" Giants.
 
Monstrózní vystoupení až spartakiádního typu si všechny cheerleaders přichystaly na poločasovou přestávku. Na ploše jich bylo 540 (slovy: pět set čtyřicet).
 
 
Jetzt geht´s los... (Úvodní kickoff.). Zápas sledovalo bez pár stovek deset tisíc diváků a atmosféra byla skutečně fotbalová. Oba tábory fanoušků (Raiders byli sice v menšině početní, ale akusticky to dorovnávali) mají své pokřiky, vlastní oslavy touchdownů. Pěkné...
 
Lehká přeháňka v druhém poločase... Přesněji řečeno průtrž mračen jako prase...
 
Jediný scoreboard na stadioně.
 
Fotbalového mourinha Shauna Fataha skrápí sprška od hráčů. Jakoby si vody neužil dost.
 
Quarterback Vikings, Christoph Gross, s cenou pro druhý tým AFL.
 
Prezident AFBO Michael Eschlböck se mohl oprávněně smát od ucha k uchu. Generálka na MS dopadla dobře.
 
Berhard Lair, odvážný muž. Během druhé čtvrtiny vyloučil s kamennou tváří nejlepšího hráče narozeného v Rakousku, Floriana Greina.
 
Dvě hvězdy Raiders. Trenér Shaun Fatah a Talib Wise.
 
Medaile pro vítěze. Poražený tým dostal stříbrné.
 
 
 
U tuto trofej se hrálo. 
 
 
 
Swarco Raiders Tirol, vítěz AFL 2011. 
 
 
Německo
Dresden Monarchs - Plattling Black Hawks 72:6
Wiesbaden Phantoms - Schwäb.Hall Unicorns 43:57
Berlin Adler - Kiel Baltic Hurricanes 14:17
Stuttgart Scorpions - Munich Cowboys 27:26
Mönchengladbach Mavs - Düsseldorf Panther 24:19
Liga teď bude mít přestávku kvůli MS. Neporažené týmy jsou stále Kiel na severu, Schwäbisch Hall a Marburg na jihu. Berlin je už na bilanci 4-4 (z toho 1-3 doma) a s Kielem prohrál popáté v řadě.