Home  /  Zprávy  /  Vítězem ČLAF B Pardubice Stallions

Vítězem ČLAF B Pardubice Stallions

(ne) 3. červenec 2011, Radek Janhuba
Pardubičtí Stallions se vzepřeli očekávání všech sázejících v tipovačce Beat Base! a ve vyrovnaném finále divize B plném skórovacích akcí porazili drtivým finišem Bobcats z Příbrami.

Zápas otevřel touchdownový pass Vladimíra Pražáka od Jana Jeništy, potvrzený Janem Jeništou za jeden bod. Za necelou minutu Petr Plaček skóroval první ze svých šesti finálových touchdownů a Pardubice tak snížily na 7:6. Těsně před koncem první čtvrtiny skóroval opět Plaček a skóre se tak dostalo na 7:13.

Bobcatům odpověď trvala dvě minuty a jedenáct vteřin, po kterých si pro svůj první touchdown doběhl přímo quarterback Jan Jeništa a skóre se vyrovnalo na 13:13. Po další výměně touchdownů se skóre během druhé čtvrtiny dostalo na 19:19. Poté Stallions dvěma touchdowny, mezi kterými uplynulo pouze 55 vteřin odskočili na rozdíl čtrnácti bodů. Bobcats připravili bleskovou odpověď, když už po 13 vteřinách skóroval Jiří Kohut. Do šaten se tak šlo za stavu 26:33.

Třetí čtvrtina byla na body nejchudší a o jediné dva touchdowny se postaraly hlavní hvězdy obou týmů - Petr Plaček za Pardubice a Jan Jeništa za Příbram.

Oba týmy si ještě jednou "vyměnily" skóre a až do času 3:04 v poslední čtvrtině bylo utkání naprosto vyrovnané. Právě v tomto čase ale skóroval Petr Plaček svým šestým a posledním touchdownem, který si sám i potvrdil a zvýšil tak náskok Pardubic na 15 bodů. Bobcats šli do útoku, ale hned v první akci zachytil Petr Florian interception a vrátil ho do příbramské endzony. V posledním zoufalém drivu už došlo pouze na safety proti Bobcats a Pardubice si tak připsali dodatečné dva body.

Přestože bylo utkání po dlouhou dobu naprosto vyrovnané, Pardubice soupeře od první čtvrtiny nepustily k vedení, předvedly koncentrovanější výkon s méně chybami a zaslouženě obhájily vítězství v ČLAF B.

Pozn.: Přestože se utkání odehrálo v Pardubicích, jako domácí tým byli vedeni Bobcats jakožto vítěz základní části.

BOB - TD - 7:0 - Vladimír Pražák, 14y pass od Jana Jeništy (Jan Jeništa 1pt run); 6:14
STA - TD - 7:6 - Petr Plaček, 6y pass od Jana Kakose (1pt pass neúspěšný); 5:13
STA - TD - 7:13 - Petr Plaček, 15y pass od Jana Kakose (Marek Vinař 1pt pass od Jana Kakose); 0:04
BOB - TD - 13:13 - Jan Jeništa, 1y run (1pt pass neúspěšný); 7:53
STA - TD - 13:19 - Marek Vinař, 5y pass od Jana Kakose (1pt pass neúspěšný); 7:02
BOB - TD - 19:19 - Vladimír Pražák, 14y run (1pt run neúspěšný); 3:36
STA - TD - 19:25 - Petr Plaček, 41y run (2pt pass neúspěšný); 2:49
STA - TD - 19:33 - Marek Vinař, 13y pass od Jana Kakose (Marek Vinař 2pt pass od Jana Kakose); 1:54
BOB - TD - 26:33 - Jiří Kohut, 31y pass od Jana Jeništy (Jan Jeništa 1pt run); 1:41
STA - TD - 26:41 - Petr Plaček, 8y run (Marek Vinař 2pt pass od Jana Kakose); 6:20
BOB  - TD - 34:41 - Jan Jeništa, 3y run (Jan Jeništa 2pt run); 3:45
STA - TD - 34:49 - Jan Kakos, 4y run (Petr Plaček 2pt pass od Jana Kakose); 8:48
BOB - TD - 42:49 - Jan Jeništa, 11y run (Jan Jeništa 2pt run); 7:28
STA - TD - 42:57 - Petr Plaček, 10y run (Petr Plaček 2pt pass od Jana Kakose); 3:04
STA - TD - 42:65 - Petr Florian, 25y interception return (Ondřej Ministr 2pt run); 2:53
STA - Safety - 42:67; 2:00