Home  /  Zprávy  /  Letem světem 22/2011

Letem světem 22/2011

(po) 10. říjen 2011, Michal Rosíval
Německo
Schwäbisch Hall Unicorns - Kiel Baltic Hurricanes  48:44
Pokud jste German Bowl sledovali na Eurosportu 2, tak jste si jednak díky komentátotovi k dokonalosti vypilovali fráze Oh my goodness a Are you kidding me, ale hlavně jste viděli zápas, kde oba útoky až zesměšňovaly obrany soupeře. Zápas před asi 12 tisíci diváků začal čtyřmi drajvy přes celé hřiště, z nichž ale ten poslední skončil interceptionem, čím začala "hluchá fáze" zápasu, když po interceptionu následoval punt a potom turnover na downy. Kromě těchto tři drajvů všechny ostatní (s výjikou posledních drajvů v obou poločasech) skončily skórováním. Ani jednou se přitom nestalo, že by někdo začal svůj drajv blíž, než 40 yardů k endzóně soupeře, takže všechny drajvy byly z kategorie delších. Výsledkem toho bylo přes 1100 (!) yardů total offense. Pro srovnání nesrovnatelného: juniorský zápas Plzeň-Lions přinesl 95 yardů total offense. Přes velký počet bodů na obou stranách ani jeden tým během zápasu neodskočil na více než 7 bodů. Field goal Kielu z úvodu 4.čtvrtiny pak zajistil, že se do konce zápasu týmy střídaly ve vedení po každém skórovaném touchdownu a černý Petr zbyl v rukách Kielu - poslední akcí zápasu byl devítiyardový pass do endzóny, který nebyl zkompletován a Schwäbisch Hall Unicorns jako první tým z jihu země po 18 letech mohl slavit titul. Stejně dlouho Němci čekali na první tým, který sezónou projde bez jakékoliv ztráty.
 
Slovensko
Trnava Bulldogs - Zvolen Patriots  14:13
Bratislava Monarchs - Nitra Knights  20:6
Tabulka: Bratislava 4-0, Nitra 2-2, Zvolen 1-3, Trnava 1-3. Po třinácti sezónách v ČLAF a jedné sezóně v CEFL se Monarchs dočkali svého prvního vítězství mezi dospělými (v 11s fotbalu).
 
Svět
IFAF oznámil, že příští Mistrovství světa se v roce 2015 uskuteční ve Švédsku, zemi současného předsedy IFAF Tommy Wikinga. Turnaje se nově zúčastní 12 místo dosavadních 8 týmů a IFAF má za cíl celkový počet 300 tisíc návštěvníků, což by byl trojnásobný nárůst proti letošnímu, divácky velmi úspěšnému, podniku v Rakousku.