Home  /  Zprávy  /  Zápasy Plzně byly kontumovány

Zápasy Plzně byly kontumovány

(út) 18. říjen 2011, Michal Rosíval
Disciplinární komise vydala souhrné rozhodnutí týkající se nenastoupení Pilsen Patriots k posledním čtyřem zápasům ČJLAF 2011, když o zrušení jednotlivých zápasů informoval vždy v průměru tři dny před plánovaným zápasem. Všechny tyto zápasy byly kontumovány ve prospěch jejich soupeřů. Mimo to byl klub potrestán úhrnou pokutou ve výši 50 tisíc korun (5000 korun činila pokuta za první kontumaci, každá další kontumace navyšovala pokutu o 5000 korun). Protože byly týmu kontumovány dva (resp. více) zápasy, tak účast v ČJLAF nelze považovat za řádnou a klubu nevzniká právo na druhého delegáta na Parlamentu ČAAF.
Kontumován byl i zápas druhého kola Bobcats-Patriots. K tomuto zápasu Plzeň nastoupila jen se 17 hráči a výsledek zápasu tak disciplinární komise změnila na 35:0 ve prospěch Bobcats. Neboť klub Patriots prokázal, že bezprostředně před zápasem došlo k nepředvídané situaci, která zapříčinila nižší počet hráčů (a osmnáctý hráč byl připraven ke hře, ale nebyl schopen předložit průkaz totožnosti), DK od pokuty v tomto případě upustila.
Všechny kontumační výsledky jsou již započítány v tabulkách uvedených na webu a definitivně tak potvrdily druhé místo Prague Panthers a jejich postup do finále ČJLAF.