Home  /  Zprávy  /  Halové mistrovství 2011

Halové mistrovství 2011

(čt) 8. prosinec 2011, Michal Rosíval
Během zasedání Parlamentu ČAAF vybraly přítomné týmy účastnící se Halového mistrovství ze dvou prezentovaných modelů variantu dvou pětičlenných skupin. Složení skupin bylo vylosováno nově zvoleným místopředsedou Radkem Janhubou z nasazovacích košů, tzn. s předpokládanou vyrovnanou kvalitou v obou skupinách.
 
Složení skupin
Z obou skupin postoupí pouze nejlepší dva týmy do semifinále, týmy na třetím až pátém místě v turnaji končí. Jednotlivé zápasy se budou hrát na 2x10 minut podle těchto pravidel (změny pro loňské verzi jsou zcela minimální).
 
Program zápasů
Poznámka k pořadí zápasů - pořadí posledních čtyř zápasů ve skupinách (zápasy 17-20) se může v případě rozhodnutí o postupujících týmech operativně změnit tak, aby týmy hrající semifinále měly delší odpočinek, resp. aby po zápasech ve skupinách nemusela být přestávka. Ze stejného důvodu se může prohodit pořadí semifinálových zápasů.
 
Výsledky zápasů zde budou stejně jako v předchozích letech zveřejňovány ve čtvrthodinových intervalech.
 
Soutěžní pravidla
Nebude-li rozhodnuto jinak, zápasy ve skupinách, které skončí remízou, se nebudou prodlužovat. Výjimkou mohou být zápasy, kde půjde o určení pořadí na místech zajišťujících semifinále. V takovém případě tyto týmy ihned po skončení svého zápasu odehrají prodloužení, které bude rozhodujícím tiebreakerem mezi těmito týmy a bude sloužit výhradně tomuto účelu. Tyto nebo další možné nejasnosti budou rozhodovat na místě příslušní členové Rady ČAAF bez ohledu na jejich počet. Hráč vyloučený v zápase nesmí nastoupit k následujícímu zápasu, nerozhodne-li Rada jinak.
V případě, že by nějaký tým na turnaj nakonec nedorazil, představený systém zůstane v platnosti, pouze zápasy příslušného týmu budou vynechány a postup tak v jedné skupině budou bojovat pouze čtyři týmy místo pěti. Aby byl zachovaný stejný hrací čas pro všechny týmy, tak by délka jednoho zápasu ve čtyřčlenné skupině byla prodloužena na 2x13 minut a s ohledem na to by byl upraven i časový harmonogram.
 
Soupisky týmů
Bílovice Sígrs dosud jako jediný tým soupisky nedodali.
 
Podmínky účasti a další informace o turnaji.