Home  /  Zprávy  /  ČAAF hledá dopisovatele a fotografy

ČAAF hledá dopisovatele a fotografy

(pá) 10. srpen 2012, Michal Rosíval

Nové informace navazující na předchozí výzvu.

ČAAF se rozhodla odměňovat příspěvky týkající se zápasů následovně – článek standardního rozsahu (příklad takového článku, resp. jeho spíše spodní hranice – pozn. statistický sumář dole není součástí článku, jde pouze o samotný text) bude odměněn částkou 200 korun.
Stejnou částkou budou odměňovány kratší články (opět příklad na spodní hranici), které ale budou doplněny alespoň deseti fotografiemi.

První tři články jsou zkušební a bezplatné. Nicméně pokud autor touto zkouškou projde, tak mu po napsání dalších tří článků (celkem tedy šesti) budou proplaceny i tyto „zkušební“ a stane se redaktorem ČAAF.
Z výše odměny je pravděpodobné čitelné, že cílíme zejména na diváky zápasů, kteří poté například během cesty domů napíšou několik vět a přijdou tak k určité odměně, která sama o sobě patrně zajímavá není.
Podmínkou psaného článku je určitá slohová i gramatická úroveň. Podmínkou fotoalba je pak alespoň nějaký výběr fotografií (tzn. nemáme zájem o veškeré snímky, které na zápase zachytíte bez ohledu na jejich kvalitu a smysl).
Článek musí dorazit do pondělí do 12:00 (ideálně ale ještě večer v den zápasu).

Samotné fotografie odměňovány nebudou. Nicméně pokud chcete svá alba zveřejnit, budeme rádi a rádi vám dáme prostor. Alba lze doplnit o "reklamní sdělení" vybízející ke shlédnutí zbývající části fotografií např. na vašem webu apod.
Současně je možné a pravděpodobné, že vždy po sezóně/soutěži odmění ČAAF jednorázově ty fotografy, kteří budou pravidelně přispívat a současně budou mít uspokojivou kvalitu. Výši této jednorázové odměny však nyní nelze ani předjímat.

Fotografie lze posílat dvojím způsobem. 1. emailem. V tomto případě není potřeba posílat velké fotografie, standardní zájemce o prohlížení alba očekává reportážní účel fotografií (v případě účastníků se pak jen rád najde) a fotografie si prohlíží na standardních monitorech, tzn. plně postačuje velikost jedné fotografie do 200 kb. Přesněji řečeno, zhruba na této úrovni (nikoliv přesně, ale v řádu nižších statisíců) lze stanovit hranici.
Druhou možností je upload alba na vlastní picasaweb (služba z rodiny google). V takovém případě je potřeba zaslat váš login (tzn. email) a dále „tag“ příslušného alba (například toto album má tag „CzechBowlXIX9“). Posílání tagu vlastního alba má tu značnou výhodu, že máte absolutní moc nad tím, co bude součástí popisků a ČAAF je nebude upravovat (pokud tedy nepůjde za určitou hranici, kdyby byl odkaz na album odstraněn).

Juniorská liga pomalu klepe na dveře a případné zájemci tedy mohou psát na email info@caaf.cz.