Home  /  Zprávy  /  Značka víkendu: Bulldogs vs Black Panthers

Značka víkendu: Bulldogs vs Black Panthers

(čt) 30. květen 2013, Michal Rosíval
ČLAF A, Trnava Energo, sobota 1.6., 14:00

Trnava Bulldogs

vs

Prague Black Panthers

Kromě zápasu Alligators-Stallions určitě nejzásadnější zápas základní části ČLAF A, do určité míry možná důležitější, než samotné semifinále, které spolu tyto týmy odehrají za tři týdny.
Bulldogs poletují ve výšinách a Paul Sarantos (to je ten chlapec, který se češe jak Clay Matthews a quarterbacky skládá jak Clay Matthews) se vyjádřil, že Bulldogs a Lions by s přehledem porazili i nejhorší tým AFL, Rangers. Velmi odvážné tvrzení, vezmeme-li v poraz předsezónní prohru Trnavy s třetiligovými rakouskými Invaders a dva debakly Lions v Německu. A v sobotu on i ostatní Bulldogs zjistí, jak se věci mají.
Black Panthers poprvé v sezóně nasadí plnou sestavu. Nebo aspoň se to čeká, protože všichni víme jak to s PBP je a jak k české lize přistupují. Náhradníci neměli problém s Brnem a Ostravou, naopak s náhradníky neměli problém Lions. A proč je tento zápas pro PBP podstatný? Semifinále bude hostit vítěz ze soboty, takže si ušetří cestu. A ještě podstatnější - vítěz určí, kdy se zápas bude hrát. Proč je to důležité? Protože v sobotu 22. června hrají PBP v AFL...

 

ČLAF A, Praha Hostivař, sobota 1.6., 14:00

Prague Lions

vs

Ostrava Steelers

Lions už vědí, že vyhrají A1 a v semifinále nebudou hrát s Trnavou. Při předpokládané výhře si definitivně a pro všechny možné scénáře zajistí domácí výhodu v semifinále.
Steelers stále hrají o teoretickou naději na postup.

 

ČLAF A, Pardubice U ČEZ arény, neděle 2.6., 14:00

Pardubice Stallions

vs

Prague Lions B

Z pohledu tabulek a postupů nepodstatný zápas. Stallions ale minule kvůli Bobcats přišli o svůj regulérní zápas a budou se pro letošek loučit s diváky. Hodně Hřebců si vede dobře v individuálních statistikách a zápas proti rezervě Lions se k vylepšení čísel může hodit.

 

ČLAF A, Příbram Fialka, neděle 2.6., 14:00

Příbram Bobcats

vs

Brno Alligators

Kombinace brněnské výhry a ostravské prohry dořeší pořadí v A2 a vlastně celé ČLAF A. Na příští víkend zbyde "jen" určení posledního semifinalisty.
Zápas bude příležitostí k vylepšení bilancí passových útoků obou týmů, které jsou zatím... jednoduše mizerné. Bobcats hodili 1 touchdown při 10 interceptionech. Alligators na to jsou jen o fous lépe, tento (ne)poměr mají 2-9. A v naházených yardech na zápas jsou horší už jen Black Panthers.

 

ČLAF B, Karlovy Vary Start, sobota 1.6., 14:00

Karlovy Vary Warriors

vs

Prague Mustangs

První zápas pražského dvojboje pro Warriors. Vary jsou jedním ze dvou týmů bez výhry a Mustangs jsou ideálním soupeřem k nápravě. Mustangs sice klopýtají, ale stále žijí. Jejich problém ale nejsou možná Warriors, ale Patriots v posledním zápase.

 

ČLAF B, Liberec U Tipsport arény, sobota 1.6., 16:30

Liberec Titans

vs

Vysočina Gladiators

Obr s Goliášem doslova a do písmene. Titans se velmi pravděpodobně v posledním kole utkají s Bucks v první místo ve skupině střed a zápas s Gladiators bude příjemným tréninkem. Gladiators jsou druhým týmem bez výhry a cílit budou jistě až v posledním zápase na Rangers.

 

ČLAF B, Ústí nad Labem Olšinky, neděle 2.6., 14:00

Ústí nad Labem Blades

vs

Pilsen Patrios

Blades si přitížili prohrou s Hippos, nyní budou potřebovat porazit Hellboys. Výhra nad Plzní by jim samozřejmě neuškodila... Patriots hrají o první místo do nasazení celkově a potřebují vyhrát všechny zápasy.