Home  /  Zprávy  /  Stále se hraje - začíná playoffs v ČLAF B

Stále se hraje - začíná playoffs v ČLAF B

(pá) 5. červenec 2013, Michal Rosíval
ČLAF B, Brno Ragby Bystrc, sobota 6.7., 14:00

Bílovice Sígrs

vs

Prague Hippos

Sígrs vyhráli šest zápasů v řadě, Hippos čtyři. Ačkoliv byly týmy v různých skupinách, tak čtyři soupeře měly stejné a zatímco Hippos s Budějovicemi vysoko prohráli, tak Sígrs je porazili. Ovšem Hippos na začátku července jsou trošku někde jinde, než kde byli v dubnu. Teoreticky by překvapení nastat mohlo, realitu ukáže praxe.

 

ČLAF B, Šumperk, sobota 6.7., 14:00

Šumperk Dietos

vs

Budweis Hellboys

Asi určitě nejvyrovnanější zápas víkendového programu. Dietos měli třetí nejlepší bilanci bilanci vůbec (na sílu vítězství by překonali i Titans) a prohráli jen se Sígrs. S těmi prohráli i Hellboys, navíc prohráli i s Patriots. Řeč je tedy jen o dokonalých (=neporažených) týmech a "obyčejné" týmy Šumperk i Budějovice dosud poráželi.
Jeden z mála sedmičkových duelů, kde lze mezi týmy vysledovat i historii. Vloni se nepotkaly (Dietos ani k jednomu plánovanému přáteláků nemohli nastoupit), předloni dvakrát vyhráli Dietos, první setkání v roce 2010 Hellboys. Největší rozdíl ve skóre byl přitom 13 bodů.

 

ČLAF B, Vochov, sobota 6.7., 16:00

Pilsen Patriots

vs

Přerov Mammoths

Pro změnu papírově jasnější zápas. Neporažení Patriots měli sice namále s Titans, ale jinak si vedou poměrně suverénně a los jim "spravedlivě" přidělil nejvyšší nasazení. Naopak Mammoths jdou do playoffs z pozice outsidera a se třemi prohrami.

 

ČLAF B, Liberec Dubový vrch, neděle 7.7., 15:00

Liberec Titans

vs

Trutnov Rangers

Ačkoliv jde o zápas týmu nasazeného jako číslo tři proti šest, tak přeci jen... Rangers postoupili hlavně zásluhou velmi slabé skupiny (týmy skupiny střed dokázaly vyhrát jediný meziskupinový zápas z deseti možných). Možný scénář velmi naznačuje vzájemný zápas ze skupiny, kteří Titans vyhráli 48:12.