Home  /  Zprávy  /  Pilsen Patriots vyhráli ČLAF B

Pilsen Patriots vyhráli ČLAF B

(ne) 21. červenec 2013, Michal Rosíval

Sevens Bowl III se uskutečnil za pěkného počasí v obci Vochov u Plzně za právě probíhající pouťě. Střetli se proti sobě dosud neporažení Pilsen Patriots a Liberec Titans. Oba týmy nastoupily perfektně připravené a cca 300 divákům předvedli pěknou reklamu na fotbal.
V první čtvrtině se ale začínalo zlehka. Série nepřesností a puntů asi zrovna dvakrát divácky atraktivní nebyla, domácí si pouze ke konci čtvrtiny připravili "tutovou" pozici na 1yardové linii supeře. Pak už jen Pavel Tumpach po pár vteřinách druhé čtvrtiny prokličkoval mezi obránci Titans a jako první se zapsal do seznamu skórujících hráčů 6:0 (kick neúspěšný).
Na míč šla offense Titans a  rychlý drive zakončila dělová pravačka Marka Hruboňe, který z 46 yardů s přehledem a s luxusní rezervou, našel střed branky, 6:3.
Teď byli na řadě opět domácí: cestu liniemi Titánů si našel quarterback Patrik Vainer a po pěkném 26yardovém runu to bylo 12:3 (pokus o 2pt pass byl neúspěšný).
Po rychlé výměně possesions si cestu k soupeřově endzoně našla offense domácích a Patrik Vainer  opět doběhl pro TD, tentokrát za 9 yardů. 18:6 (neúspěšný kick).
Další drive hostů a opět Marek Hruboň - 18:6.
Několik vteřin před koncem poločasu se domácí rozhodli při 4a10 na vlastní 20ti yardové linii nepuntovat, ale zkusili run středem, čekající, že uběhne všechen čas do konce. To se ale nestalo a  Marek Hruboň dostal šanci zkusit v čase 00:01 do další FG z hodně dobré pozice. Opět se ozvala rána jako z děla, ale rychle letící projektil tentokrát zastavila hradba plzeňských rukou.
Do šaten se tedy šlo za stavu 18:6 a bylo jasné, že to ještě bude hodně zajímavé.
Hned úvodní pokus Titans o zahájení obratu zápasu skončil ale špatně – interception Libora Kurfirsta a domácí opět v red zóně hostů. Liberečtí ale nesklonili hlavy a na míč šli za chvíli oni, jen proto aby se opět změnilo držení míče a do statistik se svým 18 yardovým runem zapsal Aleš Kysela, to už to s hosty začínalo vypadat bledě 24:6.
Při následném kickoffu, řadami plzeňských projel, jak nůž máslem, Jan Pěnička. Už to vypadalo, že bude s přehledem skórovat, když se mu ale patnáct yardů před goal line poslední z plzeňských pokusil podtrhnout nohy... Nebyl stoprocentně úspěšný a Honza pouze zaškobrtl. Honza tak teď sám bojoval proti všem, popíral gravitaci, lapal po dechu, neovládal na plno svoje tělo a pořád mu zbývalo 15 yardů. Honza lae vzdoroval a tenhle nerovný souboj ukončil až tvrdý pád na zem na 4yardové linii Plzeňanů (chtělo by to nějakou cenu, co třeba Can't miss play?). Tahle akce vlila libereckým opět čerstvou krev do žil a o jedno rozehrání později už to bylo 24:14 (2 pt run Vojtěcha Pulce).
Domácí, jistí si svou převahou, pak nasadili náhradního qb, který při svém pokusu o run fumbloval a liberečtí opět útočili nedaleko end zony domácích a nad Vochovem jakoby se začínalo smrákat.
Tentokrát to byla ale defenziva domácích, která nedala soupeři šanci a utnula šanci skórovat, opět  se trochu rozjasnilo.
Po výměně stran se oba týmy přetahovaly o každý yard a pořád to vypadalo, že libereckým se povede zápas zdramatizovat ne-li otočit.
Titánské naděje tři minuty před koncem ukončil svým 51 yardovým během Patrik Vainer, který si, jak blesk z čistého nebe, stylem "pocem kamdeš" doběhl pro svůj třetí touchdown (jasně si tím i řekl o cenu pro MVP) a definitivně pohřbil naděje hostů – 30:14 (opět nepotvrzeno, plzeňští to během celého zápasu zkoušeli kopem, vzduchem i po zemi, ale prostě to nešlo).
O několik minut později už hráči Patriots oslavovali perfect season, nasazovali na krk medaile. Na závěr plzeňská legenda - Libor Kurfirst, převzal pohár (další letošní pohár do sbírky západočeské metropole) z rukou místopředsedy ČAAF Radka Janhuby (dokonce se to neobešlo bez emocí a polibků!).
Finále "Béčka" určitě bylo velmi atraktivní, doufám, že další souboje obou týmů budou stejně kvalitní a možná i v trochu větším a fotbalovějším formátu...

Detail zápasu

Pilsen Patriots
30 : 14
Liberec Titans Liberec Titans
Q1 Q2 Q3 Q4
Patriots 0 18 6 6
Titans 0 6 8 0

Datum: 20.7.2013 v 16:00
Počasí: Jasno, 25°C
Počet diváků: 300
Rozhodčí: Filip Haza (R), Radek Janhuba (HL), Pavel Moravec (LJ), Stanley Hameder (BJ)
 

Scoring summary
2.čtvrtina
Pilsen Patriots TD - 6:0 - Pavel Tumpach, 1y run (kick neúspěšný); 9:52
Liberec Titans FG - 6:3 - Marek Hruboň, 46y; 7:20
Pilsen Patriots TD - 12:3 - Patrik Vainer, 26y run (2pt pass neúspěšný); 4:51
Pilsen Patriots TD - 18:3 - Patrik Vainer, 9y run (kick neúspěšný); 2:20
Liberec Titans FG - 18:6 - Marek Hruboň, 29y; 1:06
3.čtvrtina
Pilsen Patriots TD - 24:6 - Aleš Kysela, 18y run (2pt pass neúspěšný); 3:55
Liberec Titans TD - 24:14 - Ladislav Pulec, 4y run (Vojtěch Pulec 2pt run); 3:36
4.čtvrtina
Pilsen Patriots TD - 30:14 - Patrik Vainer, 51y run (kick neúspěšný); 2:59