Letem světem 19/2012

(po) 27. srpen 2012, Michal Rosíval

Mistrovství světa ve flag fotbale
Autor textu: Filip Haza
Během 16. až 19. srpna se v druhém největším švédském městě – Göteborgu uskutečnilo již šesté mistrovství světa ve flag footballu pod záštitou IFAF. Ze 64 členských států federace se turnaje zúčastnily výpravy z celkem 17 zemí a to týmy mužů i žen.
Ženský turnaj se sestával z 12 týmů rozdělených do dvou skupin, přičemž se turnaje nezúčastnily obhájkyně prvního místa z posledního turnaje – Kanaďanky.
6. Panama 1-4
Do playoff postoupily dva nejlepší týmy z každé skupiny a ty se spolu utkaly o postup do finále. V semifinále porazily USA Rakousko 32:27 a Mexiko vyhrálo nad Francií 40:14. Finále se překvapivě dostalo do prodloužení a úspěšnějsí v něm byly Mexičanky, které narozdíl od svých severnějších soupeřek dokázaly TD potvrdit za jeden bod a vyhrály 33:32. V souboji o třetí místo pak porazila Francie 39-27 Rakousko.

Mužského turnaje se zúčastnilo 16 států, opět rozdělených do dvou skupiny, prvenství z posledního mistrovství světa obhajoval tým USA.
8. Korea 0-6-1
Do semifinále opět postupovaly dva celky z každé skupiny a ve finále proti sobě nakonec stanuly Američané proti našim jižním sousedům. A byl to vskutku vyrovnaný zápas, který ještě půl minuty před vypršením časového limitu neměl vítěze, pak ale Rakušané 21 vteřin před koncem skórovali a na to už Američané nedokázali odpovědět. O třetí místo si to pak rozdali Dánové s Mexičany a štastnější byli hráči ze severu Evropy, kteří dokázali zvítězit 44:33.
Do kolébky tohoto sportu tak jedou 2 stříbrné medaile, nevelkým překvapením je určitě úspěch rakouských reprezentantů, pravidelná soutěž mužů i žen ve flagu už u nich probíhá delších dobu a je tedy na čem stavět, snad to u nás brzy bude vypadat obdobně a v blízké budoucnosti na evropské nebo světové mistrovství vyšleme své zástupce.

Rakousko
Vienna Vikings - Tirol Raiders 48:34
Austrian Bowl XXVIII. Vikings oplatili Innsbrucku loňskou porážku.

Kiel Baltic Hurricanes - Lübeck Cougars 58:27
Od posledního letem světem uplynulo hodně času a tím je i počet výsledků jaksi větší, nicméně ten podstatný je asi druhý odspodu. Včera vyhráli Dresden Monarchs nad Rebels a tímto se defacto kvalifikovali do playoffs, kde už na severu jsou i Adler a Kiel. O poslední místo bojuje ještě Dusseldorf a Rebels a oba týmy to mají ve svých rukách.
Na jihu už mají postup jistá Hall a Rhein-Neckar, ve čvrtfinále by měl být i Stuttgart. I v jižní skupině je ještě naplánován přímý souboj o postup a to mezi Marburgem a Franken Knights.