Home  /  Zprávy  /  ČLAF: Zimní víkend

ČLAF: Zimní víkend

(po) 5. květen 2014, Michal Rosíval

Ačkoliv šlo o už čtvrtý hrací víkend, první květnový, označení zimní je do určité míry na místě, hlavně v sobotu byly totiž teploty hodně dole. Ale pro fotbal je dobré jakékoliv počasí, takže se odehrály všechny zápasy, vesměs dle očekávaných scénářů

ČLAF A
V zápase neporažených Black Panthers vysvětlili Bobcatům, že stejná bilance neznamená, že si jsou rovni a bez prohry zůstali jako jediní (10:25). Náladu si po sobotě spravil Marek Hruboň, který kopl tři field goaly (ze tří pokusů), včetně 48yardového a včetně pokusu dvě minuty před koncem. Je ale patrné, že by je vyměnil za sobotní úspěch.
Lions udrželi Alligators na třech bodech, ale sami s body také poněkud šetřili, takže skóre zůstalo velmi skromné (19:3). Alligators mají ze dvou zápasů proti Praze hrozivou bilanci 3:57 (poměr bodů), 1-16 (úspěšnost třetích downů), 160 (passing yardy) a 6 (ztracené fumbly).
Bulldogs tentokrát s Borisem Bútorou na postu quarterbacka snadno a kontrolovaně porazili Stallions (35:10). Pardubice skóre otevřely i uzavřely, ale jinak Trnava se skórováním větší problémy neměla a zkoušela i "big passing plays", takže v Brně by DBs měli být ostražití.

ČLAF B
Zvolen absolvoval domácí premiéru. Proti Hippos to úplně ideálně nevyšlo (0:43), ale historie ČLAF zná i mnohem krušnější ligové začátky. Faktem ale je, že Zvolen ani ve druhém zápase neskóroval a je tedy jediným týmem napříč celou ČLAF, který má v kolonce skórovaných bodů nulu.

ČLAF C
Blades podle očekávání poskočili na bilanci 2-0 a tím pádem na playoffové pořadí v tabulce západní skupině po výhře nad Rangers 42:26. Výhra ale byla těsnější než se dalo čekat, resp. 26 bodů Trutnova byla nad plán, obzvlášť poté, co proti Warriors zahráli nulu. Šestadvacet bodů za 4 čtvrtiny je vůbec týmový rekord. A rekordní byli se 42 body i Blades, takže vlastně spokojenost na všech stranách. Čtyři touchdowny skóroval Jakub Imr.
I ve východní dohrávce vyhrál favorit, Pitbulls lehce vyhráli na Vysočině (6:35) a znamená to pro ně průběžné první místo. O stavu sil více vypovídá první čtvrtina, kterou Brno vyhrálo 27:0, poté si mohlo v klidu dovolit prostřídat hráče a tak se stalo, že Gladiators vyhráli druhý poločas. V ČLAF C tedy o víkendu nebylo smutných:-)