Home  /  Zprávy  /  ČLAF C: Hellboys - Pitbulls 34:28

ČLAF C: Hellboys - Pitbulls 34:28

(út) 8. červenec 2014, Vladimír Koča

Sobotní zápas mezi Pitbulls a Hellboys, který se odehrál v Českých Budějovicích, odstartoval slavnostním coin tossem bývalý reprezentační hokejový brankář Roman Turek. Jeho kouzlo nejspíše zapůsobilo, protože v první čtvrtině se skóre ujali domácí, a to po pasu Kamila Roby, který chytil Hlach. Pitbulls se snažili srovnat, ale i přes útočnou snahu a některé vydařené akce se obrana Pekelníků vždy dokázala osvobodit.

Ve druhé čtvrtině zaznamenala domácí hvězda a MVP zápasu Roba další dva touchdowny a Hellboys se dostali do vedení 20-0. Jak ošidný může takový náskok být, ukázaly následující minuty zápasu. Pitbulls nejprve snížili díky touchdownu hbitého runningbacka Tomáše „Precise“ Havlíka.

Ve třetí čtvrtině potom přidal další TD quarterback a tahoun hostů Jaromír Heneš. Domácí Hellboy Koller byl ale proti a po pěkném dvacetiyardovém běhu zvýšil vedení Budějovických na 26:16. Těsně před koncem čtvrtiny ale Heneš ukázal svoji laserovou přesnost a nádherným pasem našel receivera Čudovského, který snížil na 26:22.

Poslední část zápasu se proměnila ve zběsilou zákopovou válku, kde Pitbulls, hnaní vidinou srovnání a pokřikem svých fanoušků, zběsile útočili na zformovanou obranu domácích. Čáru přes rozpočet jim udělal kdo jiný než v perfektní formě hrající Roba, který zakončil svůj 55 yardů dlouhý běh touchdownem. Pitbull Heneš už stačil jen korigovat skóre a i přes závěrečný tlak hostů Hellboys uhájili vedení 34:28, čímž postoupili do ligového semifinále.

Počet diváků: 60
Rozhodčí: Kristián Koller (R), Josef Houška (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Ciaran Kelly (BJ)

Budweis Hellboys TD - 6:0 - Tomáš Hlach, 21y pass od Kamil Roba (kick neúspěšný); 2:58
Budweis Hellboys TD - 14:0 - Kamil Roba, 8y run (Kamil Roba kick); 8:17
Budweis Hellboys TD - 20:0 - Kamil Roba, 62y run (kick neúspěšný); 2:49
Brno Pitbulls TD - 20:8 - Tomáš Havlík, 43y run (David Krištof kick); 1:38
Brno Pitbulls TD - 20:16 - Jaromír Heneš, 7y run (David Krištof kick); 6:12
Budweis Hellboys TD - 26:16 - Ondřej Koller, 20y run (kick neúspěšný); 3:34
Brno Pitbulls TD - 26:22 - Jakub Čudovský, 60y pass od Jaromír Heneš (kick neúspěšný); 2:20
Budweis Hellboys TD - 34:22 - Kamil Roba, 55y run (Kamil Roba kick); 7:06
Brno Pitbulls TD - 34:28 - Jaromír Heneš, 8y run (kick neúspěšný); 4:56