Home  /  Zprávy  /  Vítězem ČLAF B jsou ostravští Steelers!

Vítězem ČLAF B jsou ostravští Steelers!

(út) 15. červenec 2014, Vladimír Koča

Ve finále ČLAF B na sebe narazily suverénně nejlepší týmy v této divizi. Ostravští Steelers přivítali na svém hřišti Prague Hippos a nutno říct, že herně byl zápas tou nejlepší reklamou na fotbal. O vítězi se rozhodlo v poslední minutě, týmy se přetahovaly o body a hrálo se hodně tvrdě, což poznali nejvíce hosté z hlavního města.

Nejlepšími hráči obou týmů byli jejich quarterbaci. Domácí Lukáš Vojnar si připsal tři touchdowny krátkými běhy a jeden dlouhý touchdownový pass z první čtvrtiny na svého dvorního receivera Radka Warchola. Vojnarovi se také v průběhu celého klání dařilo vést svůj útok zkušeně po hřišti, a to ať už passovou, či runovou hrou. Jeho tři krátké touchdowny, jež měly dohromady 7 yardů, tak byly pouhým vyvrcholením snahy v celém drivu.

Na druhé straně stál Vojnarovi oponent v Česku z nejtěžších. Stanislav Tománek sázel v průběhu sezony na spolupráci se svým bratrem, ze které těžil i v samotném finálovém zápase. Stanislav několika dlouhými přihrávkami hledal Jakuba, ale pozorná obrana Steelers si dlouhé passy povětšinou pokryla. Celým Hippos se tak dařilo spíše po zemi. Nejlepším důkazem toho budiž tři runové a pouhý jediný passový touchdown. I sám Stanislav Tománek několikrát rozkmital své nohy, dvakrát pro dlouhý runový touchdown. Udělal ale i jednu osudnou chybu. Ve třetí čtvrtině dobíhal do endzóny a neodpustil si zbytečné salto, za což se dle pravidel uděluje 15y penalta a akce se ruší. I když pak svůj kiks napravil, pachuť zůstávala až do konce zápasu.

Celý zápas měl neskutečné vyvrcholení. Tři minuty do konce hostující Křesťan vyrovnal na 27:27 14y během, který byl následně potvrzen. Po výkopu šli na hřiště Steelers a jejich dlouhý drive, na jehož konci slavil domácí Vojnar touchdown, který si Ostrava naplánovala tak precizně, že Hippos už nezbyl čas na přechod celého hřiště a z titulu se tak mohli radovat Steelers.

Počet diváků: 453
Rozhodčí: Radim Kroulík (R), Ján Polák (U), Stanley Hameder (HL), Tomáš Frehar (LJ), Juraj Balog (BJ)

Ostrava Steelers TD - 7:0 - Radek Warchol, 11y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 7:15
Ostrava Steelers TD - 14:0 - Lukáš Sokol, 1y fumble return (Daniel Merta kick); 9:07
Prague Hippos TD - 14:7 - Jakub Tománek, 31y pass od Stanislav Tománek (Štěpán Křížek kick); 6:00
Prague Hippos TD - 14:14 - Stanislav Tománek, 20y run (Štěpán Křížek kick); 9:55
Ostrava Steelers TD - 21:14 - Lukáš Vojnar, 2y run (Daniel Merta kick); 7:32
Prague Hippos TD - 21:20 - Stanislav Tománek, 24y run (kick neúspěšný); 4:21
Ostrava Steelers TD - 27:20 - Lukáš Vojnar, 3y run (kick neúspěšný); 7:01
Prague Hippos TD - 27:27 - Petr Křesťan, 14y run (Karol Mikuláš kick); 3:08
Ostrava Steelers TD - 34:27 - Lukáš Vojnar, 2y run (Daniel Merta kick); 0:20