Home  /  Zprávy  /  Hráč amerického fotbalu roku 2014

Hráč amerického fotbalu roku 2014

(čt) 27. listopad 2014, Michal Rosíval

Další sezóna je víceméně za námi a s koncem sezóny přichází i hlasování o Hráči roku, tentokrát roku 2014.

Pátý ročník ankety opět mírně změnil podmínky, nebudou žádné nominace, všichni hlasující mohou vybrat koho chtějí, nebudou tedy vůbec nijak limitovaní. Tedy kromě dvou pravidel - hlasovat lze pouze pro české hráče a nelze hlasovat pro hráče hrající mimo Evropu.

Hlasujících je stejně jako v minulosti 30 a jejich klíč je následující - 12 hlasů mají kluby zapojené do ČLAF A (vždy po 2 hlasech) a 4 hlasy mají kluby zapojené do ČLAF B (vždy po jednom hlasu). Tyto hlasy musí odevzdat vždy konkrétní člen klubu, ale je pouze na klubu, komu toto právo svěří.
6 hlasů mají členové Rady, jakožto orgánu bedlivě sledujícího soutěže a tím i hráče. Dalších 5 hlasů dostanou vybraní elitní rozhodčí, kteří o hráčích napříč soutěžemi mají výborné povědomí. A 3 zbývající hlasy mají tři trenéři národního týmu.

Každý hlasující hlasuje pro pět hráčů, kterým přiřazuje 5, resp. 4 až 1 bod. Hlasovat lze do neděle 21. prosince, Hráč roku dostane svůj titul doslova pod stromeček. Letos se bohužel pro nezájem nekoná Halové mistrovství, odpadla tedy „přirozená“ příležitost, kde cenu předat. Bude tak předaná patrně na některém domácím zápase Hráče roku v sezóně 2015.
Současně s vítězem bude zveřejněno i kompletní konkrétní hlasování všech hlasujících.

Výsledky předešlých ročníků
2013: Tomáš Svoboda (výsledky)
2012: Jan Dundáček (výsledky)
2011: Daniel Krejbich (výsledky)
2010: Jan Dundáček (výsledky)