Home  /  Zprávy  /  Patriots vyhráli nad Hippos a poslali je na dno D-II

Patriots vyhráli nad Hippos a poslali je na dno D-II

(po) 18. květen 2015, Michal Rosíval

V souboji týmů, které do vzájemného mače vstupovali s bilancí 0-3, se lépe dařilo západočeskému celku a pražští Hippos se propadli na úplné dno tabulky Divize II.
Do zápasu nenastoupil pražský quarterback Stanislav Tománek pro ohlášené zranění. Hippos se tak trápili v útoku, jelikož na místo jednoho z reprezentačních QB se postavil americký safety Dylan Cisarik. Hodil sice jeden touchdown do rukou Jakuba Tománka, quarterback to ale samozřejmě čistokrevný není a na jeho rozhodování to bylo občas poznat.
Utkání bylo složené ze dvou odlišných poločasů. V tom prvním šli do vedení domácí po fieldgoalu Martina Vojtěchovského, Hippos odpověděli již zmíněným passem Cisarika na Tománka. Vojtěchovský šel v první půli ještě dvakrát potvrzovat touchdown, a to po passu Malce na Vainera a po 74yardovém kickoff returnu Dominika Ščerbáka. Kickoffu předcházelo safety a tedy další dva body Patriots, kteří tak poločas vyhráli 19:6.
Po pauze se ve třetí čtvrtině žádná scoring play neudála. Když pak ale hostující Tomáš Černý snížil na rozdíl sedmi bodů, vypadaly naděje Hippos ještě reálně. Na časomíře bylo v té době ještě 10 minut. Jenže Ščerbák svým druhým touchdownem v zápase navýšil náskok domácích a zápas skončil výhrou domácího týmu 26:12.

Počet diváků: 115
Rozhodčí: Radim Kroulík (R), Zdeněk Žlůva (U), Jan Prajer (HL), Tomáš Benedikt (LJ), Stanley Hameder (BJ)

Pilsen Patriots FG - 3:0 - Martin Vojtěchovský, 26y; 5:26
Prague Hippos TD - 3:6 - Jakub Tománek, 17y pass od Dylan Cisarik (kick neúspěšný); 0:47
Pilsen Patriots TD - 10:6 - Patrik Vainer, 18y pass od Lukáš Malec (Martin Vojtěchovský kick); 9:11
Pilsen Patriots SAF - 12:6; 3:01
Pilsen Patriots TD - 19:6 - Dominik Ščerbák, 74y kick-off return (Martin Vojtěchovský kick); 2:44
Prague Hippos TD - 19:12 - Tomáš Černý, 10y run (kick neúspěšný); 10:32
Pilsen Patriots TD - 26:12 - Dominik Ščerbák, 1y run (Martin Vojtěchovský kick); 5:06