Home  /  Zprávy  /  Blades vyhrají základní část D-III

Blades vyhrají základní část D-III

(út) 16. červen 2015, Michal Rosíval

O tomto zápase jsme psali, že bude nejlepším z celého víkendu. Naše předpověď se vyplnila, z duelu o pořádání Bronze Bowlu se vyklubala bitva o každý yard, vedení se přelévalo ze strany na stranu. Nakonec ale vyhráli Severočeši a finále Divize III se odehraje na stadionu s největší návštěvností v Česku.

Zápas začal ve čtyři hodiny odpoledne, na bystrcké hřiště pražilo slunce. První touchdown zápasu přišel po osmi minutách hry. Sígrs přišli o balon a Jan Weiss fumble return donesl 82yardovým během až do domácí endzóny. Marek Moudrý napoprvé selhal a extrapoint neproměnil.

Po dalších osmi minutách, tentokrát už ve druhé čtvrtině, přišla první scoring play od domácího týmu. QB Lukáš Dvořák našel rukavice Martina Hermana a domácí po následném potvrzení z kopačky stejného hráče vedli 7:6. Dvě minuty před pauzou se prosadil ústecký Matěj Sahula, když jednoyardovým během zvrátil vedení zpět na ústeckou stranu, Moudrý potvrdil kickem a bylo to rázem 13:7 pro hosty.

Herman pak z další akce, o 35 sekund později zachytil další pass pro touchdown, tentokrát však potvrzení nezvládl a stav o poločase tak byl 13:13.

Po pauze pak padaly jen běhové touchdowny. Nejdříve ústecký Jan Šíma, odpovědí byl 13yardový run Daniela Schmieda. Díky bodovému extrapointu z kopačky domácího Hermana, který na rozdíl od Moudrého uspěl, vedli Sígrs o bod.

V poslední čtvrtině pak Tomáš Albert znovu pětiyardovým zlomil vedení na stranu hostí, touchdown navíc Sahula potvrdil dvoubodovým runem. Hosté vedli o 7 bodů, na hodinkách sudího zbývalo ještě pět minut. Sígrs tlačili, další touchdown si už ale nepřipsali.

Počet diváků: 160
Rozhodčí: Tomáš Frehar (R), Zdeněk Žlůva (U), Karel Nesládek (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Tomáš Pásek (BJ)

Ústí nad Labem Blades TD - 0:6 - Jan Weiss, 82y fumble return (kick neúspěšný); 3:55
Bílovice Sígrs TD - 7:6 - Martin Herman, 14y pass od Lukáš Dvořák (Martin Herman kick); 6:45
Ústí nad Labem Blades TD - 7:13 - Matěj Sahula, 1y run (Marek Moudrý kick); 2:00
Bílovice Sígrs TD - 13:13 - Martin Herman, 15y pass od Lukáš Dvořák (kick neúspěšný); 1:25
Ústí nad Labem Blades TD - 13:19 - Jan Šíma, 5y run (kick neúspěšný); 8:29
Bílovice Sígrs TD - 20:19 - Daniel Schmied, 13y run (Martin Herman kick); 6:59
Ústí nad Labem Blades TD - 20:27 - Tomáš Albert, 5y run (Matěj Sahula 2pt run); 5:08