Home  /  Zprávy  /  Preview #15.13

Preview #15.13

(čt) 2. červenec 2015, Michal Rosíval
Příbram, Marila, sobota 4.7., 16:00

Příbram Bobcats

vs

Prague Lions

K touchdownu zbejvá pár yardů a k účasti v Under Armour Czech Bowlu XXII zbývá vyhrát jediný zápas. A zrovna v zápase Bobcats-Lions půjde o jedinou věc - bude hrát QB Lions Haines? Pokud ne, tak Lions nemají šanci. Pokud ano, tak to může být hodně zajímavý zápas. Tohle vědí Bobcats, tohle vědí i Lions. Ti první by rádi doufali, že v poklidu vyhrají i v případě, že Haines hrát bude. Ti druzí doufají, že šanci mají i kdyby nehrál.

Bobcats se na semifinále dali dohromady a jsou víceméně v plné síle, případně jsou absence v dlouhodobé normě. Jistě bude chybět LB Tomáš Rom, asi i S Bartoš. Jinak by ale obrana měla být připravena v plné polní, včetně Podhradského, včetně Leichta a dalších. Návraty mimo jiné znamenají i to, že receiver Hamza slyšel "díky za pomoc v obraně, ale stačilo":-) Gameplan na zápas? Jak je uvedeno výše - pokud nebude Haines, tak Bobcats prostě mají výrazně lepší tým. Připraveni jsou ale i na variantu "DH", v obraných schématech udělali určité úpravy a to by, údajně, mělo ucpat všechny díry.

Lions možná vědí, jak na tom jejich QB je, nicméně o startu rozhodnuto není a problém s ramenem možná Hainese do zápasu pustí. Kdyby ne, tak to samozřejmě ovlivní nejen post QBho, protože pod centra by se musel přesunout safety Coles a díra vznikne i v obraně. V obraně přitom Lions nemají problém jen na postu náhradního safetyho, otázkou je hlavně lajna. Boucký poslední zápas nedohrál, Pae a Lamothe střídavě hrají a nehrají... Tak trochu světlem na konci tunelu pro Lions je, že pokud přežijí semifinále, tak získají dva týdny na zahojení ran. Ale jejich fotbalový život v roce 2015 teď visí na vlásku, přesněji řečeno, na rameni jejich quarterbecka.

Pick´em v jeho start docela věří, na Lions tipuje pětina hráčů. Handicap byl posazen někam ke třem touchdownům a tady je poměr hlasů 40:60.

 

Praha, Slavia, neděle 5.7., 16:00

Prague Black Panthers

vs

Trnava Bulldogs

Jsou to blázni. Chtělo by se říct. Někdy ve tři ráno se vrátí z výletu z Innsbrucku a dvanáct hodin na to se už budou připravovat na další zápas. Ne všichni samozřejmě, ale... Tým bude podobný tomu z posledního zápasu základní části proti Lions. To znamená "české" lajny, relativně česká secondary i linebackeři, ale "rakouští" receiveři. Důvod je přitom prostý - receivery už nijak dělit nejde, došli... Vloni byl ke hře připraven (nakonec použitý nebyl) i Caballero, což je alternativa i pro letošek, ale opravdu těžko čekat, že by se z Rakouska vrátil "neponičen" a ve stavu, že by si chtěl střihnout ještě nedělní rundu. Ale záležet bude i na sobotním výsledku. Prohra sice psychiku nepovzbudí, ale také bude znamenat, že není nač se šetřit, "rakouská" sezóna by skončila v sobotu v osm večer.

Trnava v posledním zápase v Příbrami "trénovala" zvláštní hru na tři linemany. Ne že by to nebyla zajímavá triková akce, která určitě soupeře vyvede z konceptu, ale celý zápas..? Víc než hra na tři linemany ale i trenéry PBP zaujala varianta s Moorem na quarterbackovi a Bútorou na receiverovi a bude zajímavé, co Bulldogs přivezou za plán do Prahy. Možná mix obojího (tedy klasický útok s passerem Bútorou a běžcem Bradleym na straně jedné a směsici optionů dvojice Moore-Bradley), možná výhradně jeden formát, možná něco třetí, zcela nečekaného, u trenérů Bulldogs jeden nikdy pořádně neví. Velkou roli by ale měl (snad, konečně) hrát running back Bradley. Při optimálním gameplanu a troše štěstí by útok Trnavy mohl být pořádně nebezpečný. A v každém případě bude muset být nebezpečnější, než při posledním vzájemném zápase v Trnavě, který byl z pohledu Bulldogs katastrofou. Anebo pečlivě plánovaným taktickým lstivým plánem...

Pick´em na nějaké lstivé taktiky asi nevěří, 95 % tipuje PBP. Handicap je nastaven stejně jako u sobotního zápasu a stejné jsou i tipy.

 

Innsbruck, Tivoli Neu, sobota 4.7., 17:30

Swarco Raiders Tirol

vs

Prague Black Panthers

Raiders se na semifinále vrátí do Innsbrucku na "svůj" stadion a přivítají PBP, které porazili před třemi týdny. Teda porazili... Spíš PBP prohráli, ve čtvrté čtvrtině si totiž nechali vítězství vzít. A tentýž "fígl" zopakovali i o týden později ve Vídni, kde v závěru zápasu také odpadli. I na serveru Football-Austria si přitom všimli, že hlavně v zápase ve Vídni v druhém poločase létaly Caballerovy passy do nikam a že receiveři byli jaksi pomalejší a pomalejší. A z předchozího preview plyne, že receiveři jsou nejužším postem v kádru. Přeloženo: hrát dvě soutěže je pro ně prostě moc. Přinejmenším je to pro ně moc na to, aby mohli bojovat s Raiders a Vikings. Vypadalo to tak...

Celý kádr PBP je teoreticky zdravý, přinejmenším v rovině, že nikdo není "out". Nejhůř jsou na tom hráči, kteří nehráli nebo nedohráli zápas ve Vídni, tedy Šimánek, Plánka nebo Synáček. Plán do zápasu je pořádně chránit (svého) quarterbacka. A Raiders tohle ví také - nedat Caballerovi čas, náležitě mu otrávit každý snap. Ostatně na kterého quarterbacka tohle nefunguje...

Zápas (asi) nebude streamovaný na raiderstv.at, ale vysílá ho rakouská ORF na svém sportovním kanále. Je dost možné, že se objeví i na různých servrem nabízející streamy, doporučujeme v sobotu po páté zagůglovat.

Druhé semifinále AFL se hraje v neděli ve Vídni, Vikings přivítají Dragons a domácí jsou superfavoritem zápasu.

Pick´em vypadá stejně jako při posledním vzájemném zápase Raiders a Black Panthers, těsná většina tipuje výhru Pražanů. Kromě vítězství lze tentokrát tipovat i na mnoho vedlejších příležitostí, které jsou testované na závěrečné kolo Pick´em, kdy v nabídce budou i události Czech Bowlu. Kurzy na zápas na internetu zatím nikde nejsou, posledně byli horkým favoritem Raiders.

 


 

Semifinálový víkend má na programu i Divize IV, oba zápasy se budou hrát v horkou neděli. Warriors jako vítěz západní skupiny přivítají Vysočinu s vědomím, že v případě výhry se Iron Bowl I (finále D-IV) bude hrát u nich doma. Vyjdeme-li z předpokladu, který musel napadnou leckoho, kdo letos sledoval výsledky čtvrté divize, sice že v D-IV jsou tři dobré týmy (a z toho dva hrající západní skupinu), tak by toto semifinále mělo připomínat spíše zápasy Warriors s Nordians, kde stanovili "normu" 68 naskórovaných bodů. Čím vyrovnanější bude výsledek, tím větší překvapení.

Druhý zápas bude beze sporu (?) tím vyrovnanějším. Nebo měl by být. Mammoths jsou sice stále neporaženi (v celé ČLAF jsou neporažení jen oni a Blades!), ale, s ohledem na výše uvedené, letos prostě neměli soupeře, který by je nějak významněji prověřil, jejich soupeři ve východní skupině ani zdaleka nedosahovali kvalit Warriors nebo Knights. Knights proti tomu už letos dva těžké testy měli, dva vyrovnané zápasy proti Warriors. Důležitým faktorem zápasu budou zranění Knights na postu quarterbacka. A můžou to být i diváci. Knights v klíčovém zápase proti Warriors podpora fanoušků opustila (přišla jich oproti zápasu s Trutnovem třetina) a hlasitá podpora v Přerově by se Rytířům hodila. V Přerově sice počáteční divácky boom už opadl, ale semifinále se bude hrát na stadionu s druhou největší průměrnou návštěvou ze soušasně používaných areálů - hrát se totiž bude na "Spartaku", který hostil Czech Bowl XX. Tak snad místní navážou:-)

Předzápasové informace ke všem zápasům nižších divizí najdete v pátek na webu czechfootball.cz!