Home  /  Zprávy  /  Složení Czech Bowlu je stejné jako vloni, PBP proti Bobcats

Složení Czech Bowlu je stejné jako vloni, PBP proti Bobcats

(út) 7. červenec 2015, Michal Rosíval

Semifinále Divize I: Bobcats-Lions 49:21

Bobcats dokázali využít absence Hainese na postu quarterbacka Lions a kontrolovaně postoupili do Under Armour Czech Bowlu XXII. Haines sice tým podpořil alespoň z pozice safetyho, vyměnil si tedy role s Colesem, ale to bylo málo.

Příbram svoje bodové úspěchy rozložili mezi mnoho hráčů, jak se během sezóny docela trápili na postu RB, tak do finále jsou vyladěni a po zemi mohou hrozit minimálně čtyři hráči.

Semifinále Divize I: Black Panthers-Bulldogs 41:6

Horko, únavnou cestu z Innsbrucku i zklamání z vyřazení v semifinále AFL hodili Black Panthers za hlavu a semifinále Divize I proti Bulldogs proměnili v jednoznačnou partii. Přitom pohled na čísla byl klasický - podíváte se na statistiky a řeknete si vyrovnaný zápas (first downy 18-16 pro Bulldogs, celkové yardy 327-261 pro Black Panthers). Zdání ale klamalo, jako mnohokrát v panterském podání během letošní sezóny. Dundáček tentokrát zkompletoval jenom šest passů, tři z nich však byli touchdowné. K tomu přidal dva touchdowny během a byl i nejlepším runnerem týmu.

V trnavském týmu měl velkou úlohu Bradley, získal více než polovina yardů Bulldogs a za výkon asi zaslouženě i jediný touchdown týmu. Celkově ale Bulldogs zahráli tak, jak v celé druhé polovině sezóny, nemastně, neslaně, po skvělých prvních třech zápasech bylo očekávání jistě větší.

Divize IV

Gladiators jsou jistě senzací sezóny, postup do Iron Bowlu I je takovou moderní Popelkou, takže vlastně vlastně ani není divu, že semifinále ubojovali v Karlových Varech během filmového festivalu, jehož tváří byl "princ" Richard Gere. Touchdowny týmu z Vysočiny zařídili Pavlas a Jindra, tedy stejní hráči, kteří pro Gladiators zachraňovali postup už v posledním zápase základní části v Ostravě.

I druhé semifinále vyhráli hosté, v Přerově ale ani zdaleka o takovou senzaci nešlo a Knights měli být domácím, a v základní části neporaženým, Mammoths vyrovnaným soupeřem. Překvapením je tak výška výhry, výsledek 34:7 se skutečně nečekal. U tří touchdownů byl mladý QB hostů Vrba. Díky výhře si Knights zajistili domácí výhodu ve finále divize. Iron Bowl I naplánovali na neděli 19. července a den před finálem D-I se tak budou konat hned dva finálové zápasy.

AFL: Raiders-Black Panthers 48:46

Famózní zápas se smutným koncem pro tým z Prahy. Současně pořádně zamotaný zápas. Raiders v první čtvrthodině třikrát ztratili fumble, k tomu netrefený field goal, PBP by měli být suverénně na koni, ale vedli "jen 17:7. Sedmnáct sedm a konec, následovalo 35 bodů v řadě v podání Raiders a málokdo by v tu dobu neměl v hlavě myšlenku na téma "ti už nemůžou, zase jim došli síly". Na konci třetí čtvrtiny tedy nebylo o čem, mladý RB Platzgummer stejně jako v minulém zápase motal obranu PBP a mentální síla Pražanů byla na nule.

Až na jednoho člena - trenér Vrba i za chvil nejtěžších neustále prorážel poklidnou atmosféru a byl opravdu jediným, kdo věřil v zázrak. A zázrak přišel, Black Panthers v posledních třech minutách dvakrát získali onside kick a v poslední sekundě Šindler (hrající ve svých 35 letech jednoznačně životní sezónu) dotáhl catchem, ze kterého doslova šplíchala nervózní chvíle okamžiku na 48:46. Zbývala tedy jedna jediná akce, PBP potřebovali potvrdit za dva body a dotáhnout tak fantastický comeback. Akce se ale nepovedla a skvělý comeback ve skvělém zápase dotažený nebyl.

Soupeřem Raiders v Austrian Bowlu budou Vikings, v městské debry vyhráli nad Dragons 38:27, když podobně jako Innsbruck nechali soupeře v závěru dotahovat, ale udrželi jej na dostatečný distanc.