Home  /  Zprávy  /  Ve Španělsku začalo ME žen

Ve Španělsku začalo ME žen

(po) 3. srpen 2015, Michal Rosíval

O první ženské evropské mistrovství měla zájem i ČAAF, IFAF Europe dal nakonec přednost nabídce Španělska a to zejména z důvodu fungujícího ženského národního týmu, který se předloni zúčastnil i MS. Podle prvních indícií se ale výběr IFAF Europe povedl, prostředí vypadá opravdu skvěle a nejen u nás bychom mohli závidět.

Co naopak k závidění asi není jsou teploty, které v pořadatelské andalusijské Granadě budou po celý týden panovat - jsou mezi 37 a 39 stupni. O tomto "problému" pořadatelé ale samozřejmě věděli předem a začátky zápasů jsou plánované podle toho. Ve skupinách se tedy bude hrát od neobvyklých 10:30 a od 21:00. Zápas o páté místo začne dokonce v 9 ráno, což bude skutečně rekordní čas.

Turnaje se účastní šest týmů. Finsko, Rakousko a Španělsko hrají ve skupině A, Německo, Švédsko a Velká Británie ve skupině B. Ve finálový den, příští sobotu, pak hrají vítězové skupin finále, druhé týmy o třetí místo a poslední týmy o páté místo. Všechny zápasy jsou streamované na Youtube kanále.

V prvním kole skupin porazila Velká Británie Německo 17:6 a Finsko vyhrálo nad domácím Španělskem 56:18. Zápas Britek a Němek měl jednu skutečnou MVP, britskou RB Ruth Matta. Ostrovní tým měl 60 útočných akcí, ze kterých získal 177 yardů. Potud víceméně nic zvláštního, ale z toho 161 yardů (na 39 běhů) naběhala právě Matta. Němky se přitom v útoku nedostaly přes 100 yardů ani jako tým. Ve druhém zápase Finky naběhaly skoro 300 yardů. S házením se Finky držely zpátky, házely jen desetkrát, ale z pěti chycených passů skončily tři touchdownem.