Home  /  Zprávy  /  Junioři Mustangs vyhráli v Karlových Varech

Junioři Mustangs vyhráli v Karlových Varech

(út) 6. říjen 2015, Michal Rosíval

Téměř letní sobotní odpoledne přilákalo na AC Start na stovku věrných fanoušků, aby byly svědky prvního domácího zápasu juniorského týmu v Karlových Varech. Zápas to byl herně pohledný a vyrovnaný.

Warriors a Mustangs mají společnou historii. Nejen v rámci utkání týmu dospělých, ale i společnými letními kempy a několika trenéry Mustangs, kteří mají kořeny právě v lázeňském městě. Čekal se tak zápas, který se nakonec odehrál. Těsné a tvrdé boje o každý yard, ale v duchu fair-play.

O první body se postaral tým hostů až v druhé čtvrtině. V té úvodní se týmy postupně oťukávaly a testovaly. Běhovou akcí pro touchdown se prezentoval pražský Martin Budina. Ještě před koncem poloviny sice mladí Válečníci mohli skóre srovnat, ale koncentrace nebyla 100% a do šaten se odcházelo za stavu 0:7.

Na body bohatší bylo druhé dějství. Týmy zapracovaly na taktice i herním soustředění a o zajímavé posuny míče nebylo nouze. Další touchdown si připsali Mustangs a opět u něj byl Budina, který zachytil pass vzduchem od QB Soldáta pro zisk 52y i další touchdown. Zaskočení se ale nekonalo. Se štěstím si Warriors připsali safety za dva body, když se Pražanům nepovedl snap z krátké vzdálenosti k vlastní endzone, kterou proletěl. Nutno dodat, že obrana v Karlových Varech dostává i v mládežnickém věku svých kvalit a umí vytvořit tlak. Výsledné safety tak bylo pro útok Mustangs určitě příznivější než touchdown po zalehnutém fumblu, ke kterému v onom případě mohlo reálně dojít. O první body Válečníků se tak snad již tradičně postarala obrana.

V závěrečné části ještě bodovali oba týmy. Mustangs z kopačky Ševčíka a Warriors povedenou big play, kterou konečně zachytil Lukáš Voráček, na kterého QB Krnáč směroval hned několik přihrávek. Uvolnění a první kompletaci si wide-receiver s fotbalovými kořeny, kdy je jeho bratr Roman stavební kámen OL týmu dospělých a který prošel reprezentační přípravou, nechal až na samotný závěr. Rozdíl 8 bodů znamenal reálné šance na dorovnání a proto se stále hrálo na plno. Konec utkání nastal na dobro po chybě domácího útoku, zalehnutého fumblu a zakleknutí pražského QB Soldáta.

Výkon obou týmů zaslouží vyzdvihnout, protože se odehrál zápas z kategorie pohledných a plynulých. Sportovně šťastnější zůstávají po výhře 16:8 Mustangs. Warriors však od zápasu s Libercem zvládli pokročit velkými kroky.

Detail zápasu

Karlovy Vary Warriors
8 : 16
Prague Mustangs Prague Mustangs
Q1 Q2 Q3 Q4
WAR 0 0 0 8
MUS 0 7 6 3

Datum: 3.10.2015 v 14:00
Počasí: Polojasno, 17°C
Počet diváků: 130
Rozhodčí: Kristián Koller (R), Josef Houška (U), Libor Coufal (HL), Jan Pěnička (LJ)
 

Scoring summary
2.čtvrtina
Prague Mustangs TD - 0:7 - Martin Budina, 1y run (Michal Ševčík kick); 3:30
3.čtvrtina
Prague Mustangs TD - 0:13 - Martin Budina, 52y pass od Martin Soldát (kick neúspěšný); 4:00
4.čtvrtina
Karlovy Vary Warriors SAF - 2:13; 8:15
Karlovy Vary Warriors TD - 8:13 - Lukáš Voráček, 63y pass od Josef Krnáč (kick neúspěšný); 7:59
Prague Mustangs FG - 8:16 - Michal Ševčík, 8y; 3:22