Home  /  Zprávy  /  Galavečer Sportovec roku 2015

Galavečer Sportovec roku 2015

(st) 16. prosinec 2015, Radim Kroulík

Zakončení sezóny 2015 obstará galavečer, na kterém se budou předávat ceny pro výjimečné osobnosti našeho sportu uplynulého roku. Na této akci spolupracuje ČAAF s Českou asociací cheerleaders, která bude vyhlašovat vlastní vítěze a vítězky za uplynulý rok. Vyhlašovaných kategoriích je šest, konkrétně Hráč roku, Offensive MVP Divize I, Defensive MVP Divize I, Objev roku, Junior roku a Síň slávy. Hlasovat mělo možnost 35 osob z prostředí fotbalu, a to od členů Rady ČAAF, přes rozhodčí, zástupce médií, trenéry reprezentace, až po zástupce klubů z Divize I a II. Pouze do kategorie Síň slávy se nehlasovalo a nového člena Síně slávy jmenuje Předsednictvo ČAAF.

Po již pravidelné anketě Hráč roku tu letos máme mnohem více kategorií a v kategoriích Offensive a Defensive MVP bylo možné hlasovat pro zahraničního hráče, což je novinkou, protože dosud mohl vítěz vzejít pouze z hráčů s českým občanstvím. Toto pravidlo nadále platí pro Hráče roku, Objev roku a Juniora roku, a tyto ceny tak zůstanou zcela jistě v ČR. Anketu Hráče roku pravidelně opanovali zástupci Prague Black Panthers (respektive Prague Panthers) a i letos mají slibnou šanci. Ostatní kategorie jsou ale prakticky otevřené a šance se naskýtá i hráčům z ostatních klubů. Během galavečera bude uveden člen do Síně slávy za zásluhy a přínos pro americký fotbal v České republice.

Sportovec roku 2015: Galavečer amerického fotbalu a cheerleadingu proběhne 23. ledna v Paspově sále v Praze 5 a vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal. Večerem bude provázet moderátor Jiří Kalemba. Více informací o akci na facebookové události.