Home  /  Zprávy  /  Bucks podlehli Dietos 55:0

Bucks podlehli Dietos 55:0

(út) 19. duben 2016, Radim Kroulík

V lehce zataženém nedělním odpoledni se proti sobě postavili soupeři, pro které to byl první letošní zápas, a tak oba nastupovaly s velkým očekáváním. V opoznání lepší náladě mohli být hosté, jejichž soupiska čítala 18 hráčů. Oproti tomu domácí Bucks nastupovali do zápasu pouze v osmi hráčích.

Že hosté nebudou domácí nikterak šetřit napověděli hned první momenty hry. Úplně první akce Dietos začala poněkud rozpačitě pokaženým handoffem, to ale bylo na dlouhou dobu jediné zaváhání hostů. Útok Dietos od začátku poctivě ukrajoval yardy, až vše završil Jan Kolařík 13 yardovým passem na Michala Nováka. A po chvíli bylo s domácími ještě hůř, kdy podle známého tři a ven, na čtvrtý down odevzdávali puntem míč, který jim do endzóny vrátll 50 yardovým punt returnem Jan Šmíd. Další touchdown do konce čtvrtiny přidal dlouhým 72 yardovým během Denis Weinlich a navýšil skóre na hrozivých 0:20.

Takřka okamžitě po změně stran zachytil hostující Vomel pass domácích a doběhl si kolem berzadných domácích pro další body. Ani zlepšený útok domácích podpořený nedisciplinovaností hostí k bodům nevedl. Největší šanci na skórování měli domácí po interceptionu, kdy jejich útok začínal v redzóně. Téměř okamžitě vrátili Bucks míč zpět po fumblu. Sérií ztracených míčů dovršil další interception domácích, tentokrát rukou Walka.

Do začátku druhého poločasu nastupoupili Bucks už pouze v 7 hráčích a hostující útok poměrně snadno zatěžoval bodové konto. To narostlo na konci třetí čtvrtiny na 53 bodů a do poslední čtvrtiny se šlo za nelichotivého skóre 0:53 z pohledu domácích. V poslední části domácí ukázali, že ani za nepříznivého stavu a vmenším počtu hráčů nehodlají složit zbraně. Úspěšně odolávali dalšímu navyšování skóre, které se měnilo již pouze jednou, když zblokovaný punt byli nuceni zalehnout domácí ve vlastní endzóně a skóre se tak po safety měnilo na konečných 0:55.

Počet diváků: 50
Rozhodčí: Peter Martinček (R), David Hájek (U), Oldřich Kumhera (HL), Tomáš Benedikt (LJ)

Šumperk Dietos TD - 0:6 - Michal Novák, 13y pass od Jan Kolařík (kick neúspěšný); 8:06
Šumperk Dietos TD - 0:13 - Jan Šmíd, 50y punt return (Jaroslav Dus kick); 5:40
Šumperk Dietos TD - 0:20 - Denis Weinlich, 72y run (Jaroslav Dus kick); 1:08
Šumperk Dietos TD - 0:27 - Jan Vomlel, 20y interception return (Jaroslav Dus kick); 11:48
Šumperk Dietos TD - 0:33 - Jaroslav Dus, 15y pass od Jan Kolařík (2pt pass neúspěšný); 10:11
Šumperk Dietos TD - 0:39 - Denis Weinlich, 14y pass od Jan Kolařík (2pt pass neúspěšný); 7:31
Šumperk Dietos TD - 0:46 - Jan Šmíd, 11y run (Jaroslav Dus kick); 6:07
Šumperk Dietos TD - 0:53 - Jan Vomlel, 52y run (Jaroslav Dus kick); 1:39
Šumperk Dietos SAF - 0:55; 2:54