Home  /  Zprávy  /  Bobcats poslední akcí zápasu urvali vítězství

Bobcats poslední akcí zápasu urvali vítězství

(po) 9. květen 2016, Radim Kroulík

Stallions chtěli na svého soupeře vlétnout a po vyhrání losu zvolili příjem. Nakonec to ale byla Příbram, která začala hned od začátku zápasu vystrkovat růžky. Hned z prvního útoku hostů si připsal 23 yardový touchdown Martin Hamza. Mimo touchdownu Hamzy si oba útoky v první čtvrtině šance ke skórování nevypracovaly. Kromě jedné chyby, kterou Příbram využila ke skórování, nepustila obrana domácích svého soupeře k ničemu. Stallions byli nejblíže k bodům při neúspěšném pokusu o field goal. Ve druhé čtvrtině se skóre měnilo hned třikrát. V úvodu se podařilo bodovat domácím, kteří svůj druhý pokus o field goal proměnili. Nedisciplinovanost domácí obrany pomohla Příbrami posouvat se blíže k endzóně. Potrestání přišlo po krásné akci, kdy se z 32 yardového touchdownu radoval Goodson. První touchdown si domácí schovali až pět minut před koncem poločasu, kdy se prosadil 3 yardovým během Ondřej Ministr. Mimo tohoto touchdownu se Stallions jen stěží dostávali k blízkosti soupeřovy endzóny. Poločasové skóre bylo 10:14 pro hosty, kteří začínali druhou půlku na míči.

Ve třetí čtvrtině zvedl ze sedaček domácí Petr Plaček. Přibližně 70 yardovým během získal pro svůj tým první down v blízkosti endzóny. Drive zakončil 23 yardovým touchdownem Jan Wajtr a Stallions poprvé převzali vedení 17:14. Zbývající část třetí čtvrtiny se odehrála především na středu hřiště, jakoby si oba týmy to nejlepší schovávali na konec. Čtvrtá čtvrtina začala velkým tlakem Bobcats, který ale odvrátila obrana domácích. Ta dlouho Příbram do ničeho nepouštěla, ale 6 minut před koncem zápasu si quarterback hostů Webster připsal třetí touchdown po passu na Jiřího Kohuta. Skóre se tak otočilo na 17:21 ve prospěch Bobcats. Útok Stallions se nadechl k velkému tlaku a postupoval vpřed. Čas rychle plynul a do konce zápasu již nezbývala ani celá minuta, když se podruhé v zápase prosadil Jan Wajtr, tentokrát po 16 yardovém passu. Euforie domácích, kteří se ujali vedení 24:21 byla obrovská. Po podařeném kickoffu, kdy útok Bobcats musel začínat z vlastních 20 yardů nikdo nevěřil, že by Příbram mohla ještě se zápasem něco udělat. Bobcats se ale postupně dostávali až k endzóně Stallions. S vypršením času odpískali rozhodčí faul domácího obránce v endzóně, a tak zápas pokračoval poslední akcí zápasu ze 2 yardů. Douglas Webster vzal zodpovědnost na sebe a po snapu uháněl k pravému pylonu, kde proběhl až do endzóny. Touchdown Bobcats, konec zápasu. Pro domácí ledově studená sprcha. Na sebelítost nemají Stallions čas, protože hned další víkend je čeká domácí zápas se Steelers.

Počet diváků: 248
Rozhodčí: Richard Gazdík (R), Jan Klimeš (U), Tomáš Frehar (HL), Peter Martinček (LJ), Pavel Moravec (BJ)

Příbram Bobcats TD - 0:7 - Martin Hamza, 23y pass od Douglas Webster (Jakub Sláma kick); 6:38
Pardubice Stallions FG - 3:7 - František Hanovec, 37y; 10:17
Příbram Bobcats TD - 3:14 - Joseph Goodson, 32y pass od Douglas Webster (Jakub Sláma kick); 7:46
Pardubice Stallions TD - 10:14 - Ondřej Ministr, 3y run (František Hanovec kick); 5:05
Pardubice Stallions TD - 17:14 - Jan Wajtr, 23y pass od Shane McDonald (František Hanovec kick); 5:17
Příbram Bobcats TD - 17:21 - Jiří Kohut, 7y pass od Douglas Webster (Jakub Sláma kick); 6:06
Příbram Bobcats TD - 24:27 - Douglas Webster, 2y run; 0:00