Home  /  Zprávy  /  Bulldogs v útočné smršti zdolali Stallions

Bulldogs v útočné smršti zdolali Stallions

(ne) 22. květen 2016, Radim Kroulík

Česká liga amerického fotbalu opět zavítala na Slovensko. Domácí Bulldogs přivítali v letním počasí pardubické Stallions. Pro oba tým to bylo první vzájemné střetnutí v letošní sezóně. Hosté, povzbuzeni vysokou výhrou nad Steelers, byli mírnými favority. Naopak domácí chtěli prerušit sérií proher. Kvůli zranění kolene z uplynulého týdne chyběl domácím running back Ivan Klementovič. Bulldogs se tak rozhodli kompletně změnit svůj útok.

První čtvrtina patřila zahraničním posilám. V prvním drivu hostů se jako první po krátkém běhu středu prosadil running back Andrecus Lindley. Domácí odpověděli dvěma touchdowny v podání JaVontae Henceho. Ve druhé čtvrtině viděli diváci opět tři touchdowny. O domácí body se postaral Jozef Klokner, který zachytil pass Borise Bútory. Stallions bodovali díky druhému touchdownu v podání Lindleyho. Úspěšný byl také receiver Jan Wajtr, který zaznamenal touchdown po přesném passu McDonalda. Stallions se nepodařilo potvrdit ani jeden touchdown z druhé čtvrtiny, a tak se do přestávky odcházelo za stavu 21:19 ve prospěch Trnavy.

Třetí čtvrtina patřila opět dvojici Hence - Lindley. Oba si připsali dva touchdowny. Hence si po touchdownu runem a passem z první čtvrtiny zkompletoval hattrick, když se mu po backward passu podařilo skórovat i z kickoff returnu. Na konci třetí čtvrtiny bylo skóre 35:33 pro domácí, závěr tak sliboval drama. První body čtvrté čtvrtiny získali Bulldogs. Bútora si nechal po snapu míč a krátkým během navýšil vedení na 42:33. Do trháku o dva touchdowny se dostali domácí po neobvyklé spolupráci Bútory a Westa. V tomto zápase si oba hráči své role vyměnili a Bútora 10 yardovým passem našel wide receivera Westa. Dušan Hornáček byl jako kicker neomylný, čímž posunul rozdíl ve skóre na 16 bodů. Hosté potřebovali dva touchdowny potrvrzené za dva body. O první úspěch se postaral Jan Wajtr, který skóroval po osvědčené spolupráci s McDonaldem. Následný onside kick nebyl úspěšný, ale obrana Stallions dokázala vrátit míč svému útoku, kdy do konce zápasu zbývala ještě přibližně minuta. Hosté měli míč hluboko na své půlce, navíc byli bez timeoutu. McDonald ukrajoval hřiště rychlými passy. Postup útoku byl rychlý a účinný. V průběhu několika vteřin překonali celé hřiště a svůj 1.down rozehrávali 7 yardů od endzóny. Infarktový závěr byl na světě. Po sérii tří nekompletních passů byli diváci svědky rozhodující akce zápasu. Do konce zápasu zbývalo přibližně 20 vteřin. Hrdinou domácích se stal Peter Dobrovodský, který stihl skočit do pass, který směřoval do rukou hostujícího receivera. Zakleknutí domácího útoku ukončilo dramatický zápas. Oba týmy předvedly svoji útočnou sílu. Můžeme se těšit na odvetu v Pardubicích, a kdo ví, třeba padne i magická hranice 100 bodů za zápas, od které dnešní zápas nebyl daleko.

Počet diváků: 150
Rozhodčí: Radek Janhuba (R), Jan Klimeš (U), Jan Hubálek (HL), Peter Martinček (LJ), Richard Gazdík (BJ)

Pardubice Stallions TD - 0:7 - Andrecus Lindley, 3y run (Jan Wajtr kick); 10:25
Trnava Bulldogs TD - 8:7 - JaVontae Hence, 58y run (Tyrell West 2pt run); 9:57
Trnava Bulldogs TD - 14:7 - JaVontae Hence, 24y pass od Boris Bútora (2pt run neúspěšný); 0:26
Pardubice Stallions TD - 14:13 - Andrecus Lindley, 1y run (kick neúspěšný); 7:30
Trnava Bulldogs TD - 21:13 - Jozef Klokner, 25y pass od Boris Bútora (Dušan Hornáček kick); 4:17
Pardubice Stallions TD - 21:19 - Jan Wajtr, 22y run (2pt run neúspěšný); 2:05
Trnava Bulldogs TD - 28:25 - JaVontae Hence, 92y kick-off return (Dušan Hornáček kick); 6:47
Trnava Bulldogs TD - 35:25 - JaVontae Hence, 65y pass od Boris Bútora (Dušan Hornáček kick); 2:58
Pardubice Stallions TD - 35:33 - Andrecus Lindley, 4y run (Andrecus Lindley 2pt run); 1:26
Trnava Bulldogs TD - 42:33 - Boris Bútora, 5y run (Dušan Hornáček kick); 11:17
Trnava Bulldogs TD - 49:33 - Tyrell West, 10y pass od Boris Bútora (Dušan Hornáček kick); 4:37
Pardubice Stallions TD - 49:41 - Jan Wajtr, 6y pass od Shane McDonald (Andrecus Lindley 2pt run); 2:16