Home  /  Zprávy  /  Moc dobře víme, co nás teď čeká, ujišťuje Horáček

Moc dobře víme, co nás teď čeká, ujišťuje Horáček

(čt) 23. červen 2016, Radim Kroulík

Do nejvyšší ligy se Stallions vrátili po roční pauze, ve které vyhráli Silver Bowl. Před sezónou dávali najevo, že se nechtějí smířit s rolí outsiderů. Do konce základní části zbývají dva zápasy a Stallions stále mají šanci na účast v Czech Bowlu. Pro Pardubice již začalo play off, protože nejprve musí porazit na domácím hřišti Trnavu a v posledním zápase v Praze i Black Panthers. Jakékoliv zaváhání je vyřadí ze hry. Co je ve hře ví i receiver Jan Horáček, který je čtvrtý v yardech mezi receivery ČLAF.

Jsi první v yardech mezi českými receivery a držíš se i mezi importy, řešíte se spoluhráči statistiky?
Statistiky samozřejmě řešíme, občas si z toho děláme legraci. Jinak jsem samozřejmě rád, že se stále držím v první pětce nejlepších receiverů ligy, ale je to zásluha celého našeho útoku a hlavně našeho quarterbacka Shanea McDonalda.

Máš mezi svými individuálními cíli účast v reprezentaci?
Upřímně řečeno jsem nad tím ještě nepřemýšlel, hlavně z časových důvodů. I když v minulé a letošní sezóně se mi herně daří a myslím si, že si držím výkonnost, tak je možná na čase otázku reprezentace přehodnotit.

Jaký vidíš největší rozdíl mezi první a druhou ligou z pozice receivera?
Největší rozdíl vidím v kvalitě a tvrdosti obránců. Je mnohem složitější se přes ně uvolnit nebo je blokovat a celkově zápas víc bolí.

V lize jsou letos výborní receiveři jako Hence, Wall nebo Goodson. Lze si od těchto hráčů něco vzít z videa nebo ze zápasů na hřišti?
Přímo při hře se toho moc okoukat nedá, ale z videa se toho dá vypozorovat víc. V sezóně se ale soustředím sám na sebe a na své osobní zlepšení.

Po Dohertym převzal štafetu na quarterbackovi McDonald. V čem jsou rozdílní a v čem naopak podobní?
Podobní si jsou asi tak v tom, že jsou oba ze zámoří, jinak jsou podle mě povahově i herně odlišní.

Stallions čeká zápas s Trnavou, první zápas skončil prohrou 49:41. Co změnit do odvety?
Hlavní bude proměnit všechny šance na skórování. To se nám v Trnavě nepodařilo a možná nás to stálo vítězství. Ideální také bude, pokud se obraně více zadaří, ale jsme připraveni na to, že budeme k výhře potřebovat hodně bodů.

Nemůže týmu snadná výhra v Ostravě spíše uškodit? Hráčům může chvíli trvat než se dostanou do maximální koncentrace.
Myslím, že uškodit nám to nemůže. Do zápasu s Ostravou jsme šli s tím, že chceme co nejdřív spustit Mercy rule a šetřit síly. To se nám podařilo a moc dobře víme, co nás teď čeká.

Po osmi zápasech máte stále šanci na účast v Czech Bowlu, jaká byla očekávání před sezónou?
Před sezónou jsme měli za cíl hrát vyrovnané zápasy s týmy z ČLAF. Myslím, že to se nám v podstatě daří, jen nám občas chybí šťastné konce, i tak máme účast v Czech Bowlu ve svých rukou.

Zápas o udržení nadějí v postupu do Czech Bowlu mezi Stallions a Bulldogs začíná v sobotu od 12:00 na Letním stadionu. Na vítěze čeká rozhodující zápas s Black Panthers, poražený bude hrát poslední zápas už jen o umístění v tabulce.