Home  /  Zprávy  /  Stallions nám nedají nic zadarmo, je přesvědčený Novák

Stallions nám nedají nic zadarmo, je přesvědčený Novák

(čt) 30. červen 2016, Radim Kroulík

Dříve nastupoval Michal Novák v týmu sobotního soupeře. V roce 2011 se Stallions vyhrál druhou ligu. Tentokrát se pokusí se svým týmem ukončit Pardubicím sezónu. Své první střetnutí proti bývalému týmu nedopadlo podle představ opory defenzivní lajny Black Panthers. Návrat domů zhořkl porážkou 27:17. Před "semifinálovým" zápasem má Novák jasno, „čeká nás tuhý boj.”

Je pro tebe větší motivace hrát proti bývalému týmu nebo se to snažíš brát jako normální zápas?
Je to určitě speciální zápas. Je to vlastně poprvé v této sezóně a pro mě v nějakém týmovém sportu vůbec, kdy hraju proti bývalým spoluhráčům. V prvním zápase proti Stallions jsem hrál i doma v Pardubicích odkud pocházím, takže se mi vybavilo i spoustu vzpomínek na mé působení ve Stallions. Teď jsem ale hráč Black Panthers a snažím se brát Stallions jako dalšího soupeře, kterého musíme porazit. A v následujícím zápase to bude platit dvojnásob.

V jakém je tým rozpoložení? Nálada po posledním zápase rakouské ligy asi nemůže být dobrá.
Posledním zápasem se Silverhawks se z rakouské ligy stala pro letošní rok uzavřená kapitola a nyní se soustředíme už jen na českou ligu, kde nás čeká zápas o finále proti Stallions. Jak říká kamarád, nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali, takže hlavy máme vzhůru a těšíme se na tuhou sobotní bitvu.

Kde může tým hledat pozitiva ze současného průběhu sezóny?
Rozhodně bych chtěl zmínit zapojení nováčků a juniorů. Jak do české, tak rakouské ligy, kde ukázali svůj talent a příslib velmi kvalitních hráčů do budoucna. Důležitým aspektem letošní sezóny byl také týmový duch a fakt, že i bez zraněných klíčových hráčů jsme dokázali odehrát vyrovnané zápasy v rakouské lize a v české lize pořád můžeme hrát finále.

Máte odehráno prakticky dvojnásobek zápasů než ostatní, nepodepisuje se i to na výsledcích?
Dvojnásobek zápasů by nebyl až takový problém, kdyby neexistovaly "dvojáky". A hned tři po sobě. Se vzrůstající únavou a zvyšujícím se počtem zranění samozřejmě nejsme schopni podávat výkony, na které máme, a to se samozřejmě do výsledků promítá. Nejvíce se únava projevila v posledním víkendovém dvojáku, kdy jsme podlehli právě Stallions.

Výhra se Stallions a postup do Czech Bowlu by teď byl pro tým asi obrovskou vzpruhou, že?
Výhra je vzpruhou pro každý tým a nemusím říkat, jak velkou, když by přinesla finále. Je to velmi motivující a uděláme maximum, abychom byli na zápas připravení a potvrdili roli obhájce titulu.

Cítíte nervozitu před sobotním zápasem? Přeci jen se od Black Panthers očekává výhra, zatímco Stallions mohou spíše jen překvapit.
Stallions hrají letos skvělý fotbal. Obrana nepovoluje soupeři mnoho bodů a jejich útok výrazně posílil příchodem nového running backa. Oproti minulému zápasu budeme odpočatí a mohli jsme si dovolit oba dva tréninky věnovat přípravě jen na tento zápas. Čeká nás ale tuhý boj a Stallions nám nedají nic zadarmo. Myslím si, že ale můžeme slíbit skvělou podívanou, u které by neměl chybět žádný fanoušek amerického fotbalu.

Rozhodnou v klíčovém zápase zkušenosti, tak jak předpokládal v rozhovoru Stanislav Jantoš? Zápas o druhé místo v Czech Bowlu začíná od 16:00 na Atletickém stadionu Slavia. Základní část České ligy amerického fotbalu je v redzóně, komu se podaří skórovat? Boj o Czech Bowl je tady.