Home  /  Zprávy  /  Postview #16.15

Postview #16.15

(po) 11. červenec 2016, Michal Rosíval

ČLAF

Život je jako bonboniéra a Black Panthers taky. Minulý týden nasadili to nejlepší, co mohli, aby porazili Stallions, nyní neváhali nasadit na quarterbacka Jiřího Chvalinu a Pavla Mráze a značce PBP v Trnavě uštědřit debakl 34:0. Za poslední tři roky tak platí, že PBP mají v zápasech, kdy Jan Dundáček hodil alespoň jeden pass bilanci 25-3 při skóre 887-362, zatímco v zápasech bez něj bilanci 0-2 a skóre 0-85. Bulldogs díky výhře přeskočili na třetí příčce Stallions a jejich bilance za čtyři roky v ČLAF je tedy dvě třetí a dvě čtvrtá místa. JaVontae Hence byl u všech pěti touchdownů Trnavy a celkem měl prsty v 28 z 47 touchdownů žlutomodrých v sezóně.

Útrpná sezóna konečně skončila pro Bobcats, na rozdíl od jiných týmů hrajících v "Xnácti" se ale obdivu a uznání Příbram nedočkala. Lions poslední zápas "dokonalé" základní části rozběhli podle obvyklých not posledních týdnů, tzn. s řadou touchdownů Matta Silvy (celkem jich letos hodil 38, loňské ligové maximum bylo přitom jen 13!!!), tentokrát ale svůj minizápas vyhráli ve druhé půli i náhradníci a přispěli k výhře 63:0.

2.Liga

Sígrs byli určitě favoritem Silver Bowlu, v momentě, kdy bylo jasné, že nenastoupí plzeňští Patrik Vainer a Wes Worthen asi absolutní, ale i tak výsledek 67:0 překvapil, vždyť nejjednoznačnějším výsledkem celého ročníku druhé ligy byla výhra 46:0 v zápase prvního s posledním. Ostatně v pozápasovém rozhovoru se, v utkání vyloučený, defenzivní koordinátor vyjádřil, že mu ve finále ani o vítězství nešlo, pouze o pocit ze hry... Sígrs tak mají čtvrtou trofej ve své pětileté historii a svým brněnským konkurentům v zelených barvách, hrajícím své finále proti Znojmu za týden, hodili pořádnou rukavici.

4.Liga

Zatímco o vítězi finále 2.Ligy bylo rozhodnuto na začátku druhé čtvrtiny, Iron Bowl byl dramatický do poslední minuty. Rozhodující akcí byl 99yardový pass Ondřeje Pavlase na Vojtěch Mašitu v závěru prvního poločasu, kterým Glads získali zpět dvoutouchdownové vedení. Obrana Sharks sice ve druhém poločase Vysočině nepovolila skoro nic, ale útok nedokázal yardovou převahu proměňovat v body a fyzicky i psychicky vyčerpaný Třinec nakonec domácím daroval klidný závěr a výhru 18:13, když odmítl možnost vítězného drajvu a nechal Vysočinu dokolenovat zápas, zatímco mu zůstaly všechny tři timeouty. Příští rok účast v Iron Bowlu skoro s jistotou ani jeden tým nezopakuje, oba totiž mají namířeno do 3.Ligy, kam by je měl z letošních "osmiček" doprovodit minimálně i Zlín.

Rakousko

Slovinská Ljubljana, která v posledním kole AFL rozhodla o sestupu Black Panthers, postoupila ve své primérové sezóně do semifinále po drtivé výhře 65:18 nad Rangers. Na Silverhawks nyní čeká úkol nejtěžší - cesta do Innsbrucku. Druhé semifinále obstarají Graz Giants s českým head coachem Martinem Kociánem a Vienna Vikings, kteří v derby (bez 15 hráčů, kteří byli na MS juniorů) porazili Dragons 30:13.