Home  /  Zprávy  /  Soutěž mužů odehraje 26 týmů ve 4 ligách

Soutěž mužů odehraje 26 týmů ve 4 ligách

(pá) 2. prosinec 2016, Radim Kroulík

Stejně jako v sezóně 2016 bude mít nadcházející sezóna čtyři ligy. Výraznou změnou je opuštění od osmičkové verze. I 4.Liga se odehraje v klasickém jedenáctkové formě. Naposled se nehrála upravená verze fotbalu v roce 2009. To měla ale soutěž mužů jen 8 týmů. V 2017 vyrazí do boje celkem 26 týmů.

ČLAF zůstává bez změny, rozšíření se nejvyšší liga dočká v roce 2018. Formát základní části zůstane také bez změny. Všechny týmy odehrají s každým soupeřem dva zápasy, doma i venku. O formátu playoffs zatím není rozhodnuto. Ve hře je loňská varianta i varianta z let minulých, tedy se semifinálovými zápasy. Na sezónu 2017 se mění pravidlo o počtu importů. Zatímco do letošního roku mohl mít tým neomezený počet na soupisce a dva importy ve stejný moment na hřišti, od 2017 mohou být na zápasové soupisce pouze dva importi. Počet importů na hřišti se nemění.

Ve 2.Lize zůstávají oba účastníci Silver Bowlu XI. Sígrs budou obhajovat vítězství s posilami z Brna Pitbulls, se kterými se po letošní sezóně sloučili. Blades a Hippos také zůstávají ve druhé nejvyšší lize. Místo Liberce Titans budou hrát o Silver Bowl Brno Alligators. Po suverénní cestě 3.Ligou budou Alligators i v 2017 patřit mezi favority. Formát druhé ligy se nemění, všechny týmy odehrají dva zápasy s každým soupeřem a do finále postupují přímo nejlepší dva týmy základní části. Hlavní otázkou bude, jestli se Alligators po sešupu do 3.Ligy dokáží vyškrábat zpět do nejvyšší ligy v nejkratším možném čase.

Ve 3.Lize neuvidíme ani jednoho z účastníků letošního Bronze Bowlu. Alligators budou bojovat ve 2.Lize, Knights v páté rakouské lize. 3.Liga doznala spoustu změn. Jedinou stálicí jsou Hellboys a Mustangs. Svoji premiéru v historii klubu si odbyde tým Hradce Králové Dragons. Novinkou budou i druhé týmy Black Panthers a Sígrs. O ligu výš se dostal vítěz Iron Bowlu, Vysočina Gladiators. Z opačného směru se dostali do 3.Ligy Titans. Ve 3.Lize odehrají týmy jeden zápas proti všem soupeřům, do Bronze Bowlu postoupí dva nejlepší týmy po základní části. Black Panthers ani Sígrs do finále postoupit nemohou.

Přestože 3.Liga doznala výrazných změn, nemůže se rovnat s tím, co se dělo ve 4.Lize. Boom sedmičkových a následně osmičkových týmů, který započal v roce 2012, lze považovat za ukončený. Do sezóny 2013 nastoupilo do sedmičkové formy 15 týmů. Do sezóny 2017 se přihlásily jen 3 týmy, které měli zájem hrát osmičku. Tato trojice se rozhodla upgradovat do “velkého fotbalu”, a tak máme 4.Ligu v jedenáctkové formě s 8 týmy. Tato liga je jako jediná rozdělená na dvě skupiny, Východ a Západ. Mammoths, Sharks, Dietos a Golems odehrají s každým soupeřem skupiny Východ dva zápasy. Warriors, Bucks, Nordians a Rangers se střetnou ve skupině Západ. Pouze vítězové skupin postoupí do finále - Iron Bowlu.