Home  /  Zprávy  /  Nejlepší hráče a osobnosti za rok 2016 odhalí Galavečer

Nejlepší hráče a osobnosti za rok 2016 odhalí Galavečer

(čt) 15. prosinec 2016, Radim Kroulík

Kulturní prostor Royal, 4.2. 2017, slavnostní vyhlášení nejlepších hráčů a osobností za rok 2016. To jsou základní fakta k připravovanému druhému ročníku slavnostního Galavečera. Stejně jako v loňském roce, se Česká asociace amerického fotbalu rozhodla spojit své síly s asociací cheerleaders.

Těšit se mimo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií můžete na vystoupení cheerleaders, živou hudbu, raut v ceně vstupenky, tombolu nebo večerní zábavu. Moderátorem Galavečera bude Jiří Kalemba, který provází magazínem Touchdown a je komentátorem Czech Bowlu na ČT sport. Oproti loňsku se mění místo Galavečera. Paspův sál nahradí Royal, ze kterého dýchá prvorepubliková atmosféra.

Oba sporty ocení největší osobnosti svých sportů v 6 kategoriích. V americkém fotbale zůstávají stejné kategorie: Hráč roku, Offensive a Defensive MVP ČLAF, Objev roku a Junior roku. Speciální kategorií je již tradiční zařazení nových členů do Síně slávy ČAAF. Nominované na jednotlivé kategorie Vám odkryjeme v lednu, zatím si můžeme udělat rekapitulaci za anketou ze sezóny 2015.

Hráč roku

Anketa s největší tradicí. Z šesti ročníků ovládl Hráče roku hned čtyřikrát Jan Dundáček. Přestože letošní sezóna se Dundáčkovi nevydařila jako v minulých letech, šanci na pátý titul má. V loni se za Dundáčkem seřadili Augusta, Štiegler, Růžek a Svoboda. Štiegler vzhledem k brzkému zranění v sezóně pravděpodobně třetí místo neobhájí. I Svoboda se potýkal se zdravotními problémy v průběhu sezóny, ale společně se svými kolegy z loňské ankety má šanci výsledek zopakovat. Black Panthers sice opět vyhráli český titul, ale o dominanci nebo úspěších v rakouské lize nemůže být řeč. Podaří se tak probojovat i hráčům z jiných týmů mezi nejlepší hráče roku?

Offensive MVP Divize I
Historicky první ocenění Offensive MVP si odnesl Columbus Givens z Bobcats. Všichni tři loni nominovaní byli quarterbaci. Velmi kvalitně byla letos obsazena pozice wide receivera, proto není úplně vyloučené, že by se mezi nominované dostala i jiná pozice než quarterback.

Defensive MVP Divize I
Tato kategorie téměř jistě bude také znát nového vítěze. John Booker sice pár zápasů odehrál, ale na označení nejužitečnějšího hráče by to stačit tentokrát nemělo. Oproti nejužitečnějšímu hráči útoku je obranná kategorie méně předvídatelná, přestože jedno jméno abnormálně dominantního hráče se nabízí.

Objev roku
Loni se do podvědomí české fotbalové veřejnosti dostal Filip Ondrášek ze Sígrs. Jeho cesta ze třetí ligy do reprezentace a ke klíčovému zákroku v kvalifikačním zápase je dobře známá. Možná i letos povede nominace na Objev roku přes nižší ligu a zajištění nominace v reprezentačním týmu.

Junior roku
Tato kategorie bude mít určitě nové hráče v nominaci, protože loňská trojice již přesedlala do seniorského fotbalu. Adam Smrekovský z Black Panthers si zaslouženě odnesl cenu pro Juniora roku. Vzejdou nominovaní opět z nejvyšší ligy nebo se najde hráč, který zaujal i v nižší lize?

Síň slávy ČAAF
S velkou nadsázkou lze říct, že uvedení do Síně slávy odstartovalo úspěšnou sezónu pro oba nové členy. Martin Kocián dovedl svůj tým Graz Giants do finále rakouské ligy, což je naprosto unikátní počin, který mu vynesl i titul nejlepšího trenéra rakouské ligy za sezónu 2016. I Zbyněk Zelinka kromě individuálního úspěchu za celoživotní přínos fotbalu zažil úspěšnou sezónu s týmem. V roli velkých favoritů soutěže se Brnu Alligators podařilo vyhrát Bronze Bowl a postoupit do druhé ligy. Jejich cesta zpět na vrchol tak odstartovala správnou nohou.

Více informací o Galavečeru a možnosti zakoupení vstupenek naleznete na facebookové události.