Home  /  Zprávy  /  Letem světem: Duncana nahradí v Lions Nichols

Letem světem: Duncana nahradí v Lions Nichols

(po) 27. únor 2017, Radim Kroulík

V rubrice Letem světem se zaměříme na aktuální informace a zajímavosti z českých trávníků a zákulisí amerického fotbalu.

Prague Lions v letošní sezóně povede hlavní trenér Hunter Nichols. Ten vystřídá Kyla Duncana, který u Lions byl poslední dvě sezóny. Loni dovedl Duncan svůj tým do Czech Bowlu po vítězství v základní části, kde pražský tým neprohrál jediný zápas. Nichols je mladý trenér, který po Duncanovi převezme i úlohu defenzivního koordinátora. Očekávání budou pro Prague Lions velká. Nichols má nastavenou laťku hodně vysoko. Lions vstupují do sezóny s heslem „finish the business“. O nadcházející sezóně mluvil pro Podyum ofenzivní koordinátor Lions, Zach Harrod. 

Lindleyho střídá Lindsey. Svoji druhou posilu oznámili Pardubice Stallions. Po Reggiem Langfordovi povolali do svého týmu receivera Michaela Lindseyho. Langford-Lindsey tak budou tvořit nové útočné duo Stallions. Naváže dvojice na výkony McDonalda s Lindleym? Jestliže u Lions jsou očekávání velká, podobně na tom jsou v Pardubicích. Letošní sezóna ukáže, jestli loňský boj o účast v Czech Bowlu byl pro pardubický tým standardem nebo výjimkou.

Blades loni měli tři hráče v národním týmu. Na tým z 2.Ligy úctyhodný počin. Imr s Bláhou budou i letos táhnout útok Ústí proti silné konkurenci. Do týmu přišel jako hlavní trenér Ciaran Kelly. S Hippos vyznával Kelly především běhovou hru. S Imrem v backfieldu lze očekávat, že se i Blades budou hodně orientovat na útok po zemi. Potvrdí Blades i letos vzestupnou tendenci? Tým, který ještě dva roky zpět hrál ve 3.Lize, bude bojovat o jízdenku do ČLAF.

Cesta do Bronze Bowlu je volná. Oba účastníci loňského finále 3.Ligy jsou pryč. Alligators budou bojovat ve 2.Lize, Znojmo se vydalo cestou páté rakouské ligy. Favority jsou tak Hellboys a Mustangs, kteří loni skončili v semifinále. Černým koněm ligy budou Gladiators. Vítěz Iron Bowlu se posunul o ligu. Na Vysočině se ale budou muset poprat se změnou z osmičkové verze fotbalu na jedenáctkovou. A to není úplně jednoduché.

Změnou na jedenáctkovou verzi prochází i 4.Liga. Letos se všechny ligy odehrají ve standardním fotbalovém formátu. Z účastníků 4.Ligy to bude premiéra pro Nordians, Golems, Sharks i Dietos. Foxes zažijí premiéru v soutěži. Výhodu tak budou mít druhé týmy Black Panthers a Sígrs. Neznamená to sice, že by Dundáček nebo Ondrášek měli ničit soupeře ve 4.Lize, ale pravdou je, že Stallions loni s druhým týmem ukázali, že zkušenosti, které hráči mají z vyšších lig, zúročit lze.