Home  /  Zprávy  /  Největší změny má před sebou 4.Liga

Největší změny má před sebou 4.Liga

(pá) 3. březen 2017, Radim Kroulík

Soutěž mužů se nezadržitelně blíží, proto si přiblížíme účastníky soutěže mužů. Jako první přichází na řadu 4.Liga, která prošla nejvýraznějšími změnami. A to nejen složením týmů.

V letošní sezóně se i 4.Liga odehraje jedenáctkovou formou fotbalu. Po sezónách s osmičkovou formou a dříve se sedmičkovou přechází všechny ligy mužů na „velký“ fotbal. Rozdíl mezi osmičkou a jedenáctkou je obrovský a na týmy čeká obrovská výzva. To platí dvojnásob pro nováčka Tábor Foxes, který se stal členem ČAAF až v půlce prosince. První zápasové zkušenosti bývají pro nový tým nemilosrdné.

Pokud tedy nesložíte nový tým z hráčů, kteří již zkušenosti mají. Příkladem může být Třinec Sharks. Tým z Třince se dostal ve své první sezóně do Iron Bowlu, kde podlehl Gladiators. Vysočina je ve 3.Lize a Sharks tak budou patřit mezi favority ligy.

Výhodu oproti svým soupeřům na Iron Bowl mají Warriors. Karlovy Vary loni hráli ve 3.Lize a mají tak zkušenosti s jedenáctkovým fotbalem. I pro Warriors to byly těžce nabrané zkušenosti. Sezónu zakončili s bilancí 1-5 a skóre 26:179. Teď ale mají šanci vše zúročit.

Pro Teplice Nordians, Zlín Golems a Šumperk Dietos to bude premiéra v jedenáctkovém fotbale. Golems loni odehráli svoji první sezónu velmi slušně. Bilance 3-3 musela ve Zlíně potěšit. Golems se mohou pyšnit i velmi netradiční výhrou nad Dietos z loňské sezóny. Výsledné skóre 5:0 se často nevidí. Nordians a Dietos také zakončili loňskou sezónu s bilancí 3-3. Uvidíme, kdo se lépe popere s přechodem na jedenáctkový fotbal. Dietos sice fungují již od roku 2006, ale i pro ně to bude nový krok do neznáma. Nordians nastupují do své třetí sezóny a doufají v pokračování zlepšených výsledků. První sezóna s bilancí 1-5 byla pro ně hodně rozkoukávající. Loni již ukázali, že se blíží úrovně ostatních týmů ligy.

Ve 4.Lize uvidíme i Prague Black Panthers. Samozřejmě jejich druhý tým. Společně s Brnem Sígrs budou bojovat na dvou frontách. Sígrs využili posílení kádru hráči Pitbulls. To, že druhé týmy nejsou v nižších ligách jen do počtu, ukázali loni Pardubice Stallions ve 3.Lize. Stallions zakončili základní část s bilancí 5-1. Od Black Panthers a Sígrs lze očekávat podobný výsledek. Ani jeden tým ale nemůže postoupit do playoffs.

Ve skupině Východ budou favority na postup do Iron Bowlu Sharks. Skupina Západ bude zajímavá, do finále se podívá někdo z trojice Foxes, Nordians, Warriors. V rámci přechodu na jedenáctkový formu fotbalu může hrát nakonec největší roli velikost hráčského kádru.

Čtvrtá liga začíná 15.4., kdy do Teplic vyrazí nováček z Tábora. Rozpis zápasů skupiny Západ 4.Ligy naleznete zde. Rozlosování skupiny Východ bude v nejbližších dnech.