Home  /  Zprávy  /  3.Liga je letos otevřená. Kdo převezme nadvládu po Alligators?

3.Liga je letos otevřená. Kdo převezme nadvládu po Alligators?

(st) 8. březen 2017, Radim Kroulík

V minulém článku jsme si představili 4.Ligu. Tentokrát se podíváme o ligu výš. V loňském roce byla 3.Liga poslední ligou, která se hrála jedenáctkovou formou. Tento rok tomu tak není a všechny ligy se hrají v jedenácti hráčích na hřišti. Ve 3.Lize nezůstal kámen na kameni. Stallions druhý tým nepostavili, do 2.Ligy odešli Alligators, do 4.Ligy zase Warriors a do Rakouska odešli znojemští Knights. Ze semifinálových týmů zůstali Hellboys a Mustangs.

Hellboys tak budou favoritem skupiny Jih. Loni prošli České Budějovice hladce s bilancí 5-1. Skóre 182:46 v šesti zápasech jen potvrzuje bezproblémový postup sezónou. V semifinále jim vystavili stopku Knights. Na Hellboys čekají ve skupině týmy, se kterými se loni nepotkali.

Přerov Mammoths hráli loni ve skupině s Alligators a Knights. Výsledná bilance 3-3 tak nevypadá vůbec špatně. Mammoths trápila především produktivita v útoku. To ukázal hned první zápas sezóny, ve kterém zvítězili 6:3 s Pitbulls. Za sezónu skórovali Mammoths 61 bodů. Tuto statistiku budou chtít letos určitě vylepšit. 

Na minulou sezónu nebudou v East Bohemia Bucks vzpomínat v nejlepším. Tým, který ještě v roce 2015 hrál ve 2.Lize, skončil předposlední ve 4.Lize. Horší bilanci měl jen druhý tým Mustangs. I letos se setkají Bucks s Gladiators. Loni to dopadlo 100:0 ve prospěch Vysočiny.

Gladiators po zisku Iron Bowl přechází o ligu výš. Tým má za sebou dvě finálové účasti ve 4.Lize za sebou. Výzvou ale bude přechod na jedenáctkový formát. Loni našli Gladiators konkurenta jen v Třinci. Bilance 6-0 a skóre 207:26 hovoří jasně. Iron Bowl ovládla Vysočina 18:13.

O ligu níž se dostali liberečtí Titans. Těm se loni ve 2.Lize nepodařilo vyhrát. Zkušenosti nabrané proti těžkým soupeřům se jim ale budou hodit. Ve 2. juniorské lize vynikal quarterback Jakub Kozák. Probojuje se i na hřiště v soutěži mužů?

Podobný osud s Titans sdíleli trutnovští Rangers. Marně čekali na vítězství v sezóně. Podobně jako Mammots, Rangers musí zlepšit útok, protože 14 bodů v sezóně je zkrátka málo.

Tento rok se Prague Mustangs soustředí výhradně na 3.Ligu. Pražský tým má každý rok vysoké ambice a letos tomu nebude jinak. Loni narazili Mustangs v semifinále na Alligators. O účast v letošním semifinále a lepší pozici by měli svést boj s Titans.

Velkou neznámou jsou Dragons. Pro Hradec Králové je to premiérová sezóna v historii klubu. První sezóna a k tomu hned jednáctkovým formátem. Historie nám ukazuje, že první sezóny bývají křest ohněm. Velkým testem bude hned první kolo, ve kterém vyrazí Dragons do Liberce.

Kdo se probojuje až do Bronze Bowlu? Třetí liga startuje 8.4. a semifinále je na programu první červencový víkend.