Home  /  Zprávy  /  Letem světem: Drak z titanu

Letem světem: Drak z titanu

(po) 13. březen 2017, Radim Kroulík

První zápas Hradce Králové Dragons bude mít další zajímavý náboj. To, že půjde o historicky první zápas Dragons, by bylo již samo o sobě zajímavé. Na pozici quarterbacka by se měl představit Vojtěch Pulec. Dlouholetý hráč Titans přešel do Hradce před sezónou na hostování. A první soupeř Dragons? Přesně tak, Liberec Titans.

Začátek ligy se blíží a týmy přivádí poslední posily, které mají pomoc k vytouženému cíli. Oba pražské týmy po dlouhém utajování zveřejnily své klíčové posily. Quarterbackem Lions je Kurtis Walls. Lions se tak nevrátil ani jeden ze čtveřice loňských posil, které dotáhly tým k bilanci 10-0. S posledním krokem k vrcholu pomůže kromě Wallse i defenzivní back Quinones a hlavní trenér Hunter Nichols.

Black Panthers v průběhu minulého týdne oznámili hráčskou i trenérskou posilu. Stejně jako Lions, i Black Panthers se na hřišti budou spoléhat na defenzivního backa. Matt Viñal se připojí do secondary k Jenšíkovi, Kabátovi a dalším. Hlavním trenérem úřadujícího mistra je Jesse Thompson. I zde lze hledat podobnost mezi pražskými rivaly. Jim Ward (Black Panthers) i Kyle Duncan (Lions) působili u týmů v obou předešlých letech. Tentokrát povedou pražské týmy noví trenéři.

I Trnava Bulldogs dlouho čekala na zveřejnění svých posil. Dnes na svém webu zveřejnili jména hráčů, kteří posílí slovenský tým. Bulldogs se vydali odlišnou cestou oproti svým soupeřům. Tým posílil na lajnách, a to na obou stranách míče. Do ofenzivní lajny přichází Robert “Bobby” Thomson, defenzivní lajnu vyztuží Ryan Seaberg. Zdá se, že Bulldogs se budou na pozici quarterbacka spoléhat na Borise Bútoru. Ten loni začal na pozici tight enda a nějaký čas byl i v obraně na defenzivní lajně. V půlce sezóny se původní quarterback, Tyrell West, posunul na receivera a vytvořil úderné duo s JaVontae Hencem. Jestli budou američtí lajnmeni jedinými zahraničními posilami, to se teprve uvidí. Návrat Henceho na Slovensko byl nepravděpodobný. To, že se Offensive MVP za loňský rok nevrátí do sestavy Bulldogs, potvrdil na začátku února během Galavečera amerického fotbalu a cheerleadingu manažer klubu, Juraj Balog.

V prvním kole ČLAF na sebe narazí Příbram Bobcats s Ostravou Steelers. Ostravskému týmu se podařilo v posledním zápase loňské sezóny urvat jediné vítězství právě na hřišti zdecimovaných Bobcats. Oba týmy vstoupí do prvního kola s novými nadějemi. Bobcats chtějí ukázat, že loňský rok byl výjimkou. Steelers budou dokazovat, že tento rok nás čeká úplně jiný tým.

Začátek soutěže nabídne hned dvě derby. V prvním zápase ČLAF na sebe narazí Prague Lions a Prague Black Panthers. Repríza loňského Czech Bowlu, favorité i na letošní účast, co víc si přát. Snad jen lepší místo. Prague Black Panthers odehrají začátek ligy v Čelákovicích, kde hráli Black Panthers své podzimní soutěže. Kromě pražského derby nás z kraje čeká i brněnské derby. Obhájci Brno Sígrs vyzvou Alligators. Alligators budou mít šanci ukázat, že kvalitou patří do nejvyšší ligy. Loni ve 3.Lize vyrovnaného soupeře nenašli. Hned první kolo letošní ligy proti nim svede obhájce Silver Bowlu. Budou Alligators dominovat i ve 2.Lize? První zápas výrazně napoví.