Home  /  Zprávy  /  Americký fotbal se vrací na české trávníky, o zábavu bude postaráno

Americký fotbal se vrací na české trávníky, o zábavu bude postaráno

(čt) 30. březen 2017, Radim Kroulík

Tento víkend začíná kolotoč zápasů soutěže mužů. Ve čtyřech ligách se utká 26 týmů. Letošní novinkou bude zavedení jedenáctkového formátu fotbalu do všech čtyř lig. Nejde ale zdaleka o jedinou novinku. Na své si přijdou i fanoušci. O atraktivní podívanou a zábavu nebude nouze.

Pražské derby mělo vždy velký náboj. Po loňském Czech Bowlu tomu nebude jinak. Navíc Black Panthers budou chtít Lions oplatit dvě porážky ze základní části. Všichni zvědavě čekáme na představení Příbrami s její armádou mezinárodních posil. Na zahraniční hráče jsme v nejvyšší lize zvyklí, ale letošní Bitters liga nabídne opravdu pestrý mix národností. Budou hráči z Ruska, Mexika nebo Anglie rozdílovými hráči? To napoví již tento víkend. Zápasy s Ostravou nepatřily loni mezi atraktivní podívanou. Letos mají Steelers vysoká očekávání. Stejně tak fanoušci. Na papíře to vypadá, že týmy nenarazí na jednoduchý zápas. Pro atraktivitu a vyrovnanost Bitters ligy jedině dobře.

Samotnou kapitolou je semifinále. Čtyři vstupenky pro šest uchazečů. Všichni mají reálnou šanci se do semifinálového zápasu dostat. To tu asi ještě nebylo, aby všechny týmy nejvyšší ligy aspirovaly před sezónou na playoffs. V minulosti nepatřily semifinále mezi dramatické zápasy. Letos by situace mohla být jiná. Ať už postoupí do vyřazovacích bojů kdokoliv, hladká cesta do finále Bitters ligy, tedy Under Armour Czech Bowlu, ho nečeká. 

Na fotbalový svátek nebude třeba čekat až na Czech Bowl. V průběhu základní části se fanoušci mohou těšit na Doubleheader. Dvoják se odehraje 28. 5. na stadionu Viktorie Žižkov. Jedno odpoledne, jedno místo, dva zápasy. Pražské derby, televizní zápas Stallions-Bobcats, velká fanzóna s atrakcemi s fotbalovou tématikou a dobré občerstvení. Co víc si přát, než strávit odpoledne ve skvělé atmosféře amerického fotbalu. Pro fanoušky z daleka bude přímý přenos s atraktivní 3D grafikou, tak jak to znáte z Czech Bowlu.

V nižších ligách bude také co sledovat. Druhá liga nabídne brněnské derby a boj o vstupenky do osmičlenné Bitters ligy v roce 2018. Podaří se Alligators vyškrábat zpět do nejvyšší ligy? Kdo převezme nadvládu nad Brnem? První derby 14. 4. napoví.

Ve třetí a čtvrté lize budeme sledovat premiérové zápasy Hradce Králové Dragons a Táboru Foxes. Dokáží se prosadit v první sezóně nebo je čeká křest ohněm? Ve třetí lize jsou finalisti loňského Bronze Bowlu pryč. Uvidíme, kdo zaujme jejich místo letos. Také bude zajímavé sledovat, jak týmy ve čtvrté lize zvládnou přechod na jedenáctkový formát.

Fanoušek v centru dění

I letos se mohou fanoušci těšit na projekty, které je vtáhnou do děje amerického fotbalu. Chybět letos nebude magazín ČAAF.TV plný reportáží, rozhovorů a nejlepších akcí za uplynulý víkend. Třetí ročník magazínu vás tak neustále udrží v obraze. Aby vám nic neuniklo, staňte se již dnes odběrateli kanálu Youtube!

V televizi se diváci mohou podívat na magazín Touchdown, který projde výraznými změnami. Kromě nové grafiky se fanoušci mohou těšit na pravidlovou rubriku. V té nás Jiří Kalemba provede naprostými základy amerického fotbalu. Ideální materiál pro vašeho kamaráda nebo příbuzného, který nechápe, o co v té naší hře jde. Letos nás čeká rovnou 14 dílů, a to už je pořádná porce fotbalu.

Nechápou vaši známí, co je na americkém fotbale atraktivního? Série propagačních videí jim to názorně vysvětlí. I v americkém fotbale najdeš tvrdost hokejových srážek, rychlost sprinterů, drama při penaltě nebo strategii z šachů. Nevěříš? Přijď se přesvědčit!


Pro fanoušky, kteří mají rádi informace na dosah ruky, jsme připravili Kartu fanouška. Díky ní budete mít přehled a získáte benefity, které jinde nenajdete. Soutěže, hlasování, vstupenky na Czech Bowl, slevy od partnerů a informace o klubech a lize. To vše drží fanoušek v rukou s Kartou fanouška. Stačí kliknout na odkaz nebo načíst QR kód (v operačním systému lze jít jednoduše přes aplikaci Wallet, u Androidů přes Android pay).


Fanoušci, kteří rádi hlasitě fandí máme tleskadla. Pro letošní rok jsme rozšířili tleskadla do všech lig soutěže mužů. Na tleskadle najdete infografiku, která vám přiblíží základní principy amerického fotbalu a další užitečné informace pro každého správného fanouška.

Poločasový program Bitters ligy bude opět patřit dlouhodobé soutěži. V Lize quarterbacků se poměří fanoušci týmů nejvyšší ligy. Nejlepší soutěžící svých týmů budou mít šanci bojovat o titul nejlepšího quarterbacka v poločasovém programu Czech Bowlu XXIV! Loňskou soutěž Ligu kickerů ovládl fanoušek Prague Lions. Který tým ovládne letošní soutěž?

I letos mohou fanoušci tipovat na výsledky všech zápasů soutěže mužů a mnoho dalšího. Ukažte svůj přehled v českém fotbale a hrajte s námi v Pick’em. Na vítěze čeká míč, oblečení ČAAF nebo vouchery od Under Armour. Do soutěže se dá zapojit i v jejím průběhu. Můžete se ucházet alespoň o vítězství v jedné z etap.

Pro fanoušky magazínů doporučujeme Svět sportu. V každém čísle dvouměsíčníku naleznou minimálně čtyři strany amerického fotbalu. Druhé číslo bude v prodeji příští týden a naleznete v něm například rozhovor s Janem Kabátem z Prague Black Panthers.

Díky partnerům

Stejně jako týmy i my se snažíme dostat do nejlepší formy. Věříme, že americký fotbal je v nejlepší formě, v jaké kdy byl. Všechny projekty, které připravujeme pro fanoušky, a které Vás mají co nejvíce vtáhnout do dění amerického fotbalu u nás, by nebylo možné zrealizovat bez podpory našich partnerů. Společně s Bitters, Under Armour, Kittfortem a dalšími partnery máme možnost zprostředkovat Vám zábavu, jakou si tento skvělý sport zaslouží.