Home  /  Zprávy  /  Hellboys povolili Bucks dva body a poprvé v sezóně zvítězili

Hellboys povolili Bucks dva body a poprvé v sezóně zvítězili

(út) 25. duben 2017, Radim Kroulík

Prvnímu domácímu zápasu Budweis Hellboys s East Bohemia Bucks na stadionu v centru Českých Budějovic přihlíželo bezmála 200 diváků, kteří i přes chladné počasí vytvořili výbornou kulisu.

Úvodní los vyhráli Hellboys a zvolili příjem. Hned v prvním drivu zaúřadovala běhová hra Hellboys, která se hru po hře posouvala až na pouhý yard od endzóny Bucks. Z tohoto yardu pak Tomáš Houdek otevřel skóre zápasu. Ladislav Kaločai se i jako po zbytek zápasu s potvrzením nemýlil a stav byl tak 7:0. Na hřišti se střídaly obrany i útoky, nicméně další bodový zápis zaznamenala až obrana Bucks, když zastavila útok Hellboys ve vlastní endzóně a snížila tak na 7:2. Ve druhé čtvrtině měli Bucks několik možností skórovat, nicméně se o ně převážně vinou faulů pÝipravili. O další změnu skóre se tak postaral v polovině druhé čtvrtiny během Martin Erneker a následně i 77 yardy dlouhým interception returnem Dominik Klubal. Další změnu skóre už druhá čtvrtina nepřinesla, a tak druhý poločas začínal za stavu 21:2 pro domácí.

Druhý poločas začali na míči Bucks, kteří ale posun po hřišti v další body nepřetavily. O poslední změnu na scoreboardu se tak zasloužili domácí, když doběhli ze vzdálenosti 10 yardů do endzóny. Zbytek zápasu se odehrával převážně v poklidném tempu, další bodová změna se nekonala, a tak Hellboys porazili Bucks 28:2.

Počet diváků: 200
Rozhodčí: Adam Dvořáček (R), Vladimír Ludvík (U), Jiří Hovorka (HL), Tomáš Benedikt (LJ), Filip Znamenáček (BJ)

Budweis Hellboys TD - 7:0 - Tomáš Houdek, 1y run (Ladislav Kaločai kick); 10:28
East Bohemia Bucks SAF - 7:2; 2:48
Budweis Hellboys TD - 14:2 - Martin Erneker, 10y run (Ladislav Kaločai kick); 8:14
Budweis Hellboys TD - 21:2 - Dominik Klubal, 77y interception return (Ladislav Kaločai kick); 7:53
Budweis Hellboys TD - 28:2 - Jan Hafner, 11y run (Ladislav Kaločai kick); 7:24