Home  /  Zprávy  /  Postview #17.5

Postview #17.5

(út) 2. květen 2017, Michal Rosíval

Bitters liga

Steelers "konečně" prohráli, částečně paradoxně jako zatím neporažený tým podlehli týmu, který na svoji výhru zatím čekal. Pomineme-li zápas s Bulldogs, tak proti Bobcats i Stallions byli outsiderem a zvítězili, tak proti Lions jim "lid" v Pick´em přisoudil roli favorita a Steelers prohráli... Lions jako první tým udržel Dominika Dvorského, povolil mu pouze 20 yardů. Naopak domácí RB Lukáš Růžek po mnoha spíše nevýrazných zápasech prolomil hranici 100 yardů a navíc přidal rozhodující touchdown. Na konci zápasu se pro zranění kolene odstoupil a výhra 10:0 tedy pro něj i Lions byla doslova bolestivá. Fanoušek obranného fotbalu si v zápase jistě užil, fanoušek útoků ale spíše trpěl, dohromady týmy předvedli jen jednu jedinou akcí delší 20 yardů, což asi zápas vykreslí nejlépe.

Druhý víkendový zápas víceméně skončil dříve než začal - Příbram snad dočasně opustil z vážných rodinných důvodů QB Craig Maynard a tím padly i teoretické naděje Bobcats. Black Panthers skutečně neměli nejmenší problém, k výhře 0:42 přispělo touchdownem šest různých hráčů.

2.Liga

Ve druhé lize byl na programu jen jeden zápas (duel Alligators-Hippos se bude dohrávat v polovině května) a v něm až v druhém poločase Sígrs zlomili odpor domácích Blades a nakonec díky výhře 28:47 dorovnali Alligators v čele tabulky. Zápas byl nesledovanějším utkáním divácky poměrně úspěšného víkendu - celkem se na zápasy přišlo podívat 2100 diváků, nejvíce přišlo 550 v Ústí, nejméně diváků (140) bylo v Příbrami zvědavých na mistrovské Black Panthers.

3.Liga

Ve 3.Lize se naopak dohrával zápas druhého kola a domácí premiéru úspěšně absolvovali Dragons. V historicky prvním derby královehradeckého kraje díky třem touchdownům Vojtěcha Pulce porazili Rangers 23:7.

4.Liga

V zápase o první místo ve východní skupině si výhrou 32:3 nad Dietos o účast v Iron Bowlu řekli Sharks. Ve finále už jednou nohou jsou Nordians a po prohře 0:56 s druhým týmem Black Panthers je skoro jisté, že ze Západu se bude postupovat z druhého místa. PB2 byli posledním týmem, který se zapojil do soutěže mužů a z 34 hráčů (bez ohledu na to, kolik v zápase odehráli) na soupisce již přesně polovina měla zkušenost z loňského Czech Bowlu. 21 z nich pak bylo i na soupisce prvního týmu v pondělí v Příbrami. Pokud jsou na Západě mezi týmy celkem jasné rozestupy, tak Východ nabízí výsledky vyrovnanější - Sígrs 2 ve Zlíně otočili z 8:0 na 11:18. Pro úplnost - rezerva Sígrs měla na soupisce také 34 hráčů, z nich 11 bylo i v sobotu v Ústí.

Flag

Poslední turnaj prvního kola Flagové ligy žáků svedl na jedno místo v rámci U15 flag fotbalu celkem těžké váhy, ale Bobcats i v dalším roce hodlají pokračovat, kde vloni skončili a vloni stříbrné Patriots, vloni bronzové Lions i Black Panthers smázli rozdílem přes 35 bodů. Úspěch v historicky prvním "velkém pražském derby" mohou slavit PBP - nad Lions vyhráli o bod.

Druhým kolem pokračovala i Flagová liga juniorů. Bez proher jsou na čele svých skupin Steelers a Bobcats. Do soutěže se poprvé zapojil národní tým žen, ale stejně jako ženský tým Bobcats zatím na první výhru nedosáhl.

Autor fotografie: Kamil Herák