Home  /  Zprávy  /  Preview #17.6: Prodloužený víkend nabídne deset zápasů

Preview #17.6: Prodloužený víkend nabídne deset zápasů

(pá) 5. květen 2017, Radim Kroulík

Nabitý program prodlouženého víkendu nabídne hned 10 zápasů. Zápasy se odehrají ve všech čtyřech ligách. V Bitters lize nás čekají odvety.

Bitters liga

Ostrava Steelers - Příbram Bobcats

Oba týmy neprožily příliš vydařený minulý týden. Steelers poprvé v sezóně prohráli a Bobcats dostali výprask od Black Panthers. Bobcats odcestoval z rodinných důvodů quarterback Maynard a na hře to bylo pochopitelně znát. Podle informací se Maynard nevrátí dříve než 13. května, to znamená, že i proti Steelers budou muset Bobcats improvizovat na nejdůležitějším postu na hřišti.

Lions ukázali recept na útok Steelers. Zastavením běhové hry se podařilo udržet Steelers na nule. K úspěchu musí Bobcats udržet zápas s nízkým skóre. A také doufat, že si běhový útok Příbrami připíše více než 32 yardů jako v zápase s Black Panthers. Na tento zápas nebudou v Příbrami rádi vzpomínat. S 87 získanými yardy v útoku se jen těžko myslí na body natož na výhru.

Na postu quarterbacka se opět představí Ashley Bailey, který velmi rychle vystřídal Růžičku. Oba quarterbaci byli pod obrovským tlakem obrany PBP, což dokládá 7 sacků. Proti dobře hrající obraně Steelers nečeká na Bobcats o mnoho lehčí práce. Bobcats jsou 2-2 a ani prohra by nebyla tragická z pohledu šancí na postup do semifinále. Jestli ale chtějí Bobcats uhrát dobrý výsledek v Ostravě, musí zlepšit prakticky všechno, včetně morálky hráčů, která byla proti PBP viditelně slabá.

Steelers mají po první prohře ideální podmínky pro návrat na správnou kolej. Obrana Steelers proti Lions držela celý zápas svůj tým ve hře, ale útoku se tentokrát nedařilo. Nedostalo se ani na dlouhý „homerun“ Dvorského, který byl zastaven na 20 yardů. Byl to jen jeden smolný zápas nebo se obrany dokáží na běhový útok Steelers připravit? Steelers by potřebovali zlepšit passovou hru, která by vzala tlak z té běhové.

Pokud Steelers zvítězí, dostanou se na bilanci 4-1. Za předpokladu, že Stallions prohrají v pondělí s PBP, se na první dvě místa odpoutají od středu tabulky (třetí tým by měl bilanci 2-3). Na domácím hřišti to Steelers umí a mají tak příležitost vybudovat si dobrou výchozí pozici. Dokáží jim Bobcats bez Maynarda vzdorovat? Podle Pick’em ne. Téměř 85% věří Ostravě.

Pardubice Stallions - Prague Black Panthers

Stallions měli po čtyřech zápasech bye week. Po prohře v Ostravě tak měli čas nabrat síly na těžkého soupeře. V prvním vzájemném duelu ukázali Stallions, že mohou hrát i s takto kvalitním soupeřem vyrovnaně. Ještě ve třetí čtvrtině byl rozdíl skóre o jeden touchdown. Na to, aby Stallions dokázali hrát opravdu vyrovnanou partii s tak kvalitním soupeřem, je potřeba předvést dobrý výkon po celý zápas. Konečný výsledek 52:28 z prvního měření sil ukázal, že na obhájce titulu to zatím nestačilo.

Kde Stallions ztrácí body jsou také special týmy. Field goaly a potvrzení jsou pro Pardubice noční můrou. S Black Panthers to byl navíc zblokovaný punt pro touchdown, který definitivně pohřbil naděje Stallions na lepší výsledek. Naopak Black Panthers se mohou na special týmy spolehnout. Kicker Hruboň dává spolehlivě field goaly a kickoff s puntem se stará o dobrou pozici na hřišti. Ve special týmech budou mít v tomto zápase jednoznačně navrch Black Panthers.

Pokud chtějí Stallions myslet na úspěch, musí zlepšit především běhovou obranu. Dundáček se svými kolegy naběhali 275 yardů. V útoku skórovali Pardubice 28 bodů, ale v sestavě Pražanů chyběl Augusta, Novák nebo Šimánek. Pokud v neděli nastoupí (proti Příbrami hráli všichni), čeká na Stallions výrazně jiná obrana oproti prvnímu střetnutí.

Black Panthers jsou zatím na vítězné vlně a vypadají opravdu silně. Proti Bobcats to byl spíše kvalitní trénink. Tentokrát lze čekat, že k vítězství bude potřeba většího nasazení. Kdo může v této sezóně zastavit Black Panthers? Zatím to vypadá, že především zranění nebo smůla. Na hřišti obhájce titulu dominuje a i proto je s bilancí 4-0 a skóre 149:37 na prvním místě. Podle Pick’em jsou Black Panthers ještě větší favorité než Steelers proti Bobcats (bez Maynarda). Na jejich výhru tipuje 88%. Pondělní zápas začíná na Letním stadionu v 15:00.

Prague Lions - Trnava Bulldogs
Trápení Bulldogs se dostalo na novou úroveň. Slovenský tým nebude schopen do Prahy ani odcestovat. Vysoká marodka i po bye weeku pronásleduje Bulldogs. O osudu tohoto zápasu se rozhodne v úterý. Ve hře jsou zatím všechny varianty.

2.Liga

Prague Hippos - Brno Sígrs
Hippos přes dobrý úvod s Patriots první zápas prohráli. Tentokrát je čeká ještě těžší kalibr. Sígrs mají ve svých řadách opět Terryho Gaitora, který ve spolupráci s Ondráškem tvoří úderné duo. Pokud chcete Sígrs porazit, bude k tomu potřeba hodně bodů. Celkem 28 bodů Blades nestačilo, Sígrs jim nasázeli 47. Na reportáž z tohoto zápasu se můžete těšit v šestém díle ČAAF.TV.

Pilsen Patriots - Brno Alligators
Patriots si připsali první vítězství v sezóně s Hippos. Proti Alligators to ale bude jiný kafe. Patriots se mohou pokusit o rychlý vstup do zápasu. To je zatím prakticky jediná slabina Alligators. Jejich pomalé starty ale dokáží v průběhu zápasu odčinit. Úvod sezóny naznačuje, že brněnské týmy se bude jen velmi obtížně porážet. Patriots s výrazně obměněným kádrem oproti loňsku bude mít plné ruce práce.

3.Liga

Prague Mustangs - Hradec Králové Dragons
Hradec si s Rangers připsal historicky první vítězství. Teď je čeká mnohem těžší soupeř. Mustangs neměli slitování s Rangers ani s Titans. I tentokrát budou velkými favority. Dragons už nemusí hrát v křeči z čekání na první výhru v historii klubu. Potrápit Mustangs na jejich hřišti ale bude patřit k nejtěžšímu úkolu letošní sezóny.

Liberec Titans - Trutnov Rangers
Oba týmy mají za sebou porážku z posledních zápasů. Na Titans si vyšlápli Mustangs, Rangers podlehli Dragons. V tomto zápase budou Titans favoritem. Titans budou chtít výhrou upevnit druhou pozici ve skupině Sever. 

East Bohemia Bucks - Přerov Mammoths
Bucks čekají na první výhru a také čekají na první touchdown. Po dvou zápasech mají skóre 2:63. Proti nim budou stát Mammoths, kteří po úvodní výhře s Hellboys podlehli Gladiators. Pro Přerov je to ideální příležitost, jak držet Hellboys za svými zády. Hellboys totiž čeká těžký zápas s Vysočinou. Mammoths proti Gladiators trápila produktivita, kdy skórovali jen 3 body. Proti Bucks by útok měl být produktivnější.

Vysočina Gladiators - Budweis Hellboys
Gladiators se s přechodem do jedenáctkového fotbalu srovnali velmi dobře. Dva zápasy, dvě výhry a skóre 53:3. Teď mají proti sobě Hellboys a opět budou favority. Budějovice mají za sebou výhru s Bucks, teď je čeká těžší soupeř.

4.Liga

Zlín Golems - Třinec Sharks
Golems na svou první výhru v sezóně čekají. Blízko byli v posledním zápase, ve kterém prohráli s rezervním týmem Sígrs 11:18. Teď doma přivítají Sharks. Třinec bude v tomto zápase favoritem. Zatím má na kontě dvě výhry a skóre 76:12.

Šumperk Dietos - Brno Sígrs 2
Šumperk tvrdě narazil na Třinec. V neděli lze očekávat vyrovnaný zápas s rezervou Sígrs. V Pick’em má tento zápas nejvyrovnanější poměr tipů (zápasy bez handicapů).  Oba týmy vstupují do zápasu s bilancí 1-1. Pokud chce Šumperk přemýšlet o postupu do Iron Bowlu, nemůže si dovolit prohrát.