Home  /  Zprávy  /  Steelers opět porazili Bobcats s nulou

Steelers opět porazili Bobcats s nulou

(út) 9. květen 2017, Radim Kroulík

Promáčená neděle v Ostravě svedla dohromady domácí Steelers a příbramské Bobcats. V prvním vzájemném zápase se quarterback Bobcats, Craig Maynard, teprve rozehrával (a skončilo to prohrou Bobcats 0:19). Nyní příbramští svou hvězdu ani nemohli použít a opět to nedopadlo dobře.

Bobcats začali útokem a ocelová obrana společně s promáčeným trávníkem zastavila jejich snažení hned po třech pokusech. Ale ani útok Steelers nebyl úspěšnější - prošel sice až na polovinu Bobcats, ale tam byl na také zastaven.

Poté tradičně úřadovala obrana Steelers, které zatápěl svými výpady pouze running back Petr Datel. Na druhou stranu se začala projevovat kvalitní příprava týmů a běhovou hru Steelers po Lions zvládli zastavoval i Bobcats.

Na řadu tak musely přijít special týmy - americká akvizice Steelers, Garreth Griffeth, vrátil punt Bobcats až pro touchdown. Steelers se na konci první čtvrtiny dostali do vedení 7:0.

Pak opět zápas upadl do stereotypu ostravských bitev. Obrany držely své soupeře daleko od svých endzón.

Následně však přišla bláznivá poslední minuta prvního poločasu. Nejprve - jako již tradičně, pro zápasy Steelers-Bobcats v letošní sezóně - přišel kontroverzní touchdown, když si finský WR Steelers Teemu Rantanen udělal před zachycením prostor lehce za hranicí pravidlel. A následně hodil quarterback Bobcats Ashley Bailey interception, aby jeho minelu s vypršením času prvního poločasu potrestal Luke Wildung, který chytil přihrávku od Oskara Drockily.

Do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 21:0 pro Steelers.

Ve druhém poločase se Bobcats nadechli k poslednímu vzdoru, který ale rázně utnul David Kačor, který vrátil interception 60 yardů pro touchdown. Pak už byl na hřišti jenom jeden tým, a to obrana Steelers, která nechávala míče pro svůj útok na takových pozicích, kde i on zvládl skórovat.

Skóre se zastavilo až na konečných 44:0, když kicker Steelers Jiří Šimečka vylepšil svou letošní maximální vzdálenost FG na 48 yardů a přidal svůj desátý field goal v sezóně.

Bobcats si příští týden odpočinou při bye weeku. Steelers naopak čeká zkouška z nejtěžších - Black Panthers.

Počet diváků: 312
Rozhodčí: Radek Janhuba (R), Ján Polák (U), Lukáš Přikryl (HL), Vladimír Ludvík (LJ), Adam Dvořáček (BJ)

Ostrava Steelers TD - 7:0 - Garrett Griffeth, 60y punt return (Jiří Šimečka kick); 0:21
Ostrava Steelers TD - 14:0 - Teemu Rantanen, 27y pass od Oskar Drockila (Jiří Šimečka kick); 0:32
Ostrava Steelers TD - 21:0 - Luke Wildung, 10y pass od Oskar Drockila (Jiří Šimečka kick); 0:00
Ostrava Steelers TD - 27:0 - David Kačor, 60y interception return (kick neúspěšný); 6:04
Ostrava Steelers TD - 34:0 - Jan Musil, 5y run (Jiří Šimečka kick); 2:20
Ostrava Steelers TD - 41:0 - Luke Wildung, 25y pass od Michal Dudek (Jiří Šimečka kick); 7:41
Ostrava Steelers FG - 44:0 - Jiří Šimečka, 48y; 0:15