Home  /  Zprávy  /  Stallions ani napodruhé recept na PBP nenašli

Stallions ani napodruhé recept na PBP nenašli

(út) 9. květen 2017, Radim Kroulík

Odveta zápasu mezi Stallions a Black Panthers v mnohém připomínala první letošní vzájemné měření sil v Čelákovicích. Čtyři stovky diváků sledovaly poměrně vyrovnaný první poločas, který skončil o jeden touchdown, a jednoznačnou nadvládu úřadujících mistrů v druhé půli.

Na domácích byla znát v úvodu nervozita, kterou PBP záhy využili a po běhu Pavla Klemše se ujali vedení 7:0. Stallions se v druhé čtvrtině začali rozehrávat, ale buď drive nedotáhli do konce nebo se o míč sami připravili fumblem, a tak se o slovo přihlásili opět hosté, kteří díky Janu Tesařovi zvýšili na 13:0. V závěrečných pěti minutách prvního poločasu viděli diváci hned tři touchdowny. Postupným útokem se nejprve poprvé v utkání prosadili domácí, jejich povedený drive uzavřel touchdownem Michael Lindsey. Černí panteři se pak poměrně hladce probojovali až do redzóny, kde během doprava zaskóroval ex-pardubický running back Petr Plaček. Poslední slovo před přestávkou měli ale domácí, dlouhý pass lapil Jan Horáček a doběhl s míčem až do endzóny. Po prvním poločase tak svítilo na tabuli skóre 13:21 z pohledu domácích.

Stallions podobně jako v Čelákovicích doufali, že po přestávce dokážou srovnat s PBP krok, nicméně opak byl pravdou. Pražané nechtěli připustit žádné drama a v třetí čtvrtině de facto rozhodli o vítězi zápasu. Postupně se prosadili Plaček, Woleský a Dundáček, a úřadující šampioni měli při posledním střídání stran pohodlný náskok 42:13.

Plamínek naděje vykřesal ještě v úvodu závěrečného dějství skórující receiver Radim Kalous, nicméně Stanislav Kolařík na druhé straně potvrdil, kdo si dnes připíše další čárku do kolonky výher. Oba týmy se pak prosadily ještě jednou – za domácí Lindsey, za hosty Klemš – a Prague Black Panthers po vítězství 56:26 odjížděli do Prahy s bilancí 5-0. Stallions již v sobotu čeká cesta do Trnavy, Black Panthers se ve šlágru kola představí na hřišti druhé Ostravy Steelers.

Počet diváků: 396
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Jan Klimeš (U), Pavel Šimon (HL), Filip Malý (LJ), Jan Pěnička (BJ), Pavel Moravec (SJ), Radek Janhuba (FJ)

Prague Black Panthers TD - 0:7 - Pavel Klemš, 4y run (Marek Hruboň kick); 8:19
Prague Black Panthers TD - 0:13 - Jan Tesař, 61y pass od Jan Dundáček (kick neúspěšný); 7:07
Pardubice Stallions TD - 7:13 - Michael Lindsey, 24y pass od Reginald Langford (František Hanovec kick); 4:17
Prague Black Panthers TD - 7:21 - Petr Plaček, 14y run (Petr Plaček 2pt run); 3:04
Pardubice Stallions TD - 13:21 - Jan Horáček, 65y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 2:48
Prague Black Panthers TD - 13:28 - Petr Plaček, 8y run (Marek Hruboň kick); 8:32
Prague Black Panthers TD - 13:35 - Jakub Woleský, 12y pass od Jan Dundáček (Marek Hruboň kick); 6:48
Prague Black Panthers TD - 13:42 - Jan Dundáček, 1y run (Marek Hruboň kick); 0:42
Pardubice Stallions TD - 20:42 - Radim Kalous, 31y pass od Reginald Langford (František Hanovec kick); 9:40
Prague Black Panthers TD - 20:49 - Stanislav Kolařík, 5y run (Marek Hruboň kick); 4:57
Pardubice Stallions TD - 26:49 - Michael Lindsey, 79y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 4:00
Prague Black Panthers TD - 26:56 - Pavel Klemš, 55y run (Marek Hruboň kick); 3:39