Home  /  Zprávy  /  Postview #17.6

Postview #17.6

(út) 9. květen 2017, Michal Rosíval

Bitters liga

Bobcats zase neměli quarterbacka a protože obranu Steelers není snadné pokořit s quarterbackem, natož bez něj, tak z toho byla další nula na kontě útoku Příbram a další nula na kontě obrany Ostravy. "Už" podruhé za sebou se touchdownem nezapsal Dominik Dvorský, naopak další field goal přidal Jiří Šimečka. Z 48 yardů posunul letošní svoje i ligové maximum a kopem završil výhru Steelers 44:0.

Bitters liga je víceméně v polovině, ale zatímco druzí Steelers ještě s Black Panthers nehráli ani jednou, tak Stallions už mají za sebou i druhý zápas s obhájcem titulu a opět z toho byla v podstatě jasná prohra. Nicméně i tak byla prohra 26:56 do jisté míry nejvyrovnanějším zápasem víkendu, určitě pokud jde o předvedenou hru a počet naskórovaných bodů poraženého týmu. Domácí zabily začátky obou poločasů, kdy v prvním dvakrát fumblovali a ve druhém míč ztratili po zblokovaném puntu, ale jinak oba týmy dokázaly posouvat míč i skórovat dlouhé a hezké touchdowny. Stallions měli dokonce dva 100yardové receivery (Horáček a Lindsey), Black Panthers pak jednoho 100yardového runnera (Klemš) a 10tacklového obránce (Augusta).

Zápas Lions-Bulldogs byl odložen a měl by se dohrát o volném víkendu určeném pro dohrávky, tzn. začátkem července.

2.Liga

Ve druhé lize se nic nemění na formátu Brno versus zbytek. Sígrs vyhráli u Hippos 20:62, když pro šest touchdownů doběhl Filip Ondrášek. Celkově v zápase padlo 12 touchdownů a z toho bylo 11 runem (ten dvanáctý byl fumble return). Sígrs dali letos ve třech zápasech už 19 touchdownů, z toho ani jeden passem. Hippos jdou ale ještě dál - v posledních 10 zápasech (tzn. celá sezóna 2016 a oba dva jejich zápasy sezóny 2017) dali 33 touchdownů a z toho bylo 32 runových TDs... Druhý brněnský tým, Alligators, vyhrál v Plzni 7:45

3.Liga

O víkendu se hrálo celkem rekordních 11 zápasů (jedenáctý byl odložen), ale los tomu chtěl, že už předem bylo dané, že všechny zápasy mají tu méně, tu více jasného favorita a nakonec všichni favorité překonali "laťku" nastavenou v Pick´em a zápasy vyhráli ještě větším rozdílem. Tím nakonec nejvyrovnanějším zápasem co se rozdílu ve skóre týče byla výhra Gladiators nad Hellboys 36:7. Šlo i o zápas s největší návštěvou - v Jihlavě přišlo přes 600 diváků. Jižní skupina 3.Ligy zařídila i antirekord - Bucks při jejich prohře s Mammoths 0:50 přišlo podpořit jen 23 diváků... Stejně jasně jako si na Jihu počínají Gladiators, tak si na Severu počínají Mustangs. Ti jsou po výhře 42:0 nad Dragons také 3-0 a oba týmy tak míří k výhodě domácího hřiště v semifinále. Originální skórovací akci předvedli Rangers v Liberci - své jediné dva body při prohře 56:2 neskórovali díky safety, ale "potvrdili" jeden z touchdownů Titans.

4.Liga

Ve 4.Lize se hrálo jen ve Východní skupině a Sharks i Dietos potvrdili svá postavení. Sharks vyhráli ve Zlíně 0:44, Dietos doma porazili zálohu Sígrs 31:0.

Autor fotografie: Ronald Hilmar Jr.