Home  /  Zprávy  /  Preview #17.7: Šlágrem Bitters ligy je duel Steelers s PBP

Preview #17.7: Šlágrem Bitters ligy je duel Steelers s PBP

(pá) 12. květen 2017, Radim Kroulík

V sedmém hracím víkendu se nám představí pouze týmy Bitters ligy a 2.Ligy. V Bitters lize nás čeká souboj prvního s druhým.

Bitters liga

Trnava Bulldogs - Pardubice Stallions

Bulldogs zatím nevychází v této sezóně vůbec nic. Jejich smůla došla až tak daleko, že se jejich venkovní zápas s Lions musel odložit až na závěr sezóny. Po bye weeku a vynucené pauze čeká na Trnavu čtvrtý domácí zápas. Úkolem číslo jedna je zápas odehrát. Až po složení soupisky mohou Bulldogs přemýšlet nad dalším cílem. Povzbuzením pro Trnavu může být výhra ve slovenské lize. V té české museli ztrpět porážky 68:0, 65:0, 41:0 a 39:7.

Zatímco útok Bulldogs je ve statistikách beznadějně poslední, na statistikách obrany drtivé porážky na první pohled patrné nejsou. Běhová i passová obrana je čtvrtá v lize. Nejspíše je to tedy jen další doklad toho, že statistiky nemusí vyprávět celý příběh. U yardů na zápas to platí dvojnásob.

Pokud by se Bulldogs podařilo držet se Stallions krok a uhrát dobrý výsledek, mohla by to být ta dlouho očekávaná vzpruha do druhé poloviny sezóny. Další drtivá porážka by Bulldogs jen více srazila na zem.

Ani soupeř Trnavy není v ideálním rozpoložení Na Slovensko vyráží Stallions, kteří budou chtít napravit tři porážky v řadě. A jak lépe se dostat zpět na správnou kolej, než proti oslabenému soupeři. Stallions mají na kontě tři prohry, z toho dvě proti suverénním PBP. Povzbuzením pro útok může být dvakrát překonání 26 bodů proti velmi kvalitní obraně Black Panthers. Kromě zápasů se Stallions inkasovali PBP nejvíce 9 bodů s Lions.

Spravit chuť si určitě bude chtít obrana Stallions, která v této sezóně zatím pouští nejvíce yardů po zemi i vzduchem. Proti Bulldogs tak mají ideální příležitost zlepšit statistiky.

Pick’em je proti Bulldogs nekompromisní. I s handicapem 49,5 bodů věří přes 80% Stallions. Zápas Bulldogs - Stallions začíná v sobotu ve 14:00.

Ostrava Steelers - Prague Black Panthers

Duel prvního s druhým. Dlouho neporažené celky se poprvé střetnou v Porubě. Steelers již na kontě jednu porážku mají, a to z druhým pražským týmem. Lions se podařilo najít recept na běhový útok Steelers vedený Dominikem Dvorským. Steelers si v zápase dokonce nepřipsali jediný bod. Stabilně kvalitní výkon obrany Steelers tentokrát nestačil.

Pokud Steelers nešlo běhat do obrany Lions, která byla před zápasem nejhorší běhovou obranou v lize, tak tentokrát ji čeká mnohem větší zkouška. Obrana PBP je jako zeď a soupeřícím útokům povolila průměrně pouhých 38 yardů po zemi. Pokud chtějí Steelers pomýšlet na úspěch, musí se probudit především její passový útok. V passové obraně jsou PBP na pátém místě, ale dosavadní zápasy nenaznačily, že by Steelers mohli naplno využít slabší passové obraně.

PBP zatím pořádá bodové hody. Dříve se tým spoléhal především na dominantní hru obrany. Tentokrát to na zápasech obhájců titulu vypadá jako na střelnici. Velkým testem útoku PBP bude obrana Steelers. Ta je totiž letos výborná. PBP ale ukázali, že umí zaútočit po zemi i vzduchem. To, že je Dundáček silný na zemi víme. Letos si skvěle vede i ve vzduchu. V průměrně získaných yardech sice nedosahuje čísel Langforda nebo Wallse, pražský quarterback ale ovládá statistiku passové efektivity. Navíc hodil pouze jeden interception, což je nejméně v lize. Správný mix běhového a passového útoku bude i proti Steelers tím nejlepším receptem na prolomení ocelové obrany.

2.Liga

Brno Sígrs - Pilsen Patriots
Co očekávat od zápasu, kde hrají Sígrs? Hromadu bodů a útočnou smršť dua Ondrášek - Gaitor. Naposled to odnesli Hippos, kteří inkasovali 62 bodů. Zatímco Sígrs dali ve třech zápasech 123 bodů, jejich soupeř si jich připsal pouze 48. Patriots odehrají brněnský dvojzápas. Minulý týden totiž hráli doma s Alligators, kdy prohráli 7:45. Papírově nelze tento víkend očekávat příliš odlišný výsledek.

Ústí nad Labem Blades - Prague Hippos
Blades dlouhodobě postrádají running backa Jakuba Imra. I tak předvedli ve svém posledním zápase velmi sympatický výkon. V zápase se Sígrs se pustili do bodové přestřelky, ve které nakonec podlehli 28:47. Tentokrát Blades čekají Hippos, kteří v letošní sezóně na výhru čekají. I Hippos dokázali dát Sígrs 20 bodů, jenže proti brněnskému týmu bude 20 bodů stačit opravdu jen málokdy. Blades i Hippos ale proti kvalitnímu soupeři ukázali, že posouvat s míčem umí.